Skandāls nāca gaismā trešdien, kad Novaja Gazeta redaktors Dmitrijs Muratovs laikrakstā publicēja vēstuli, kurā aicināja A. Bastrikinu atvainoties par «pārāk emocionālo» reakciju uz S. Sokolova rakstu. Jau pagājušajā nedēļā Krievijas mediji ziņoja, ka starp S. Sokolovu un A. Bastrikinu izcēlies strīds, taču šonedēļ tapa zināms, ka žurnālists pat pametis valsti, baidoties par savu dzīvību.
Vadītāju saniknoja 4. jūnijā publicētais raksts. Tajā žurnālists A. Bastrikinam un citām augsta ranga personām, arī prezidentam Vladimiram Putinam, pārmeta darbošanos kriminālu grupējumu interešu labā. Aizrādījums sekoja izmeklēšanai par masu slepkavību 2010. gadā Kuščevskā, kur kārtībsargi piesedza noziedzīgo grupējumu izdarības. Žurnālists uzsvēra, ka nav veikta atbilstoša izmeklēšana, turklāt par nozieguma slēpšanu apsūdzētajam cietumsoda vietā piespriests naudassods.
A. Bastrikins aicināja S. Sokolovu pie sevis uz sarunu. Žurnālists atvainojās Izmeklēšanas komitejas vadītājam un atzina, ka raksts bijis pārāk emocionāls. A. Bastrikins atvainošanos nepieņēma un uzsvēra, ka «cara laikos par šādiem apvainojumiem izaicināja uz dueli».
Pēc sarunas A. Bastrikina miesassargi žurnālistu iedabūja mašīnā un aizveda uz kādu mežu Maskavas nomalē, kur to jau gaidīja A. Bastrikins. Vēstulē A. Bastrikinam notikušo pārmeta redaktors: «Jūs zināt, ka skarbā patiesība ir tāda, ka emocionālā sakāpinājumā Jūs piedraudējāt pie mana vietnieka dzīvības. Jūs pat atļāvāties ļauni pajokot, ka pats izmeklēsiet viņa slepkavības lietu.» Žurnālistu piedraudēts «nolaist no kājām» un pārgriezt viņam rīkli, pieminot arī 2006. gadā nogalināto Novaja Gazeta žurnālisti Annu Poļitkovsku.
«Pats biedējošākais ir tas, ka uzvedības modelis, kādu demonstrē tik augsta līmeņa amatpersona kā Krievijas Izmeklēšanas biroja vadītājs, sāks kā infekcija izplatīties arī pārējo amatpersonu un tiesībsargu vidū,» redaktoru citēja NEWSru.com.
Sašutumā par S. Sokolovam izteiktajiem draudiem vairāki žurnālisti pulcējās protestā pie Izmeklēšanas komitejas biroja. Tomēr, tā kā demonstrācija pirms tam nebija pieteikta, policija žurnālistus aizturēja, taču neilgi pēc tam arī atbrīvoja.
Ceturtdien A. Bastrikins no rīta paziņoja, ka negrasās atvainoties, jo stāsts par draudiem esot klaji meli. Taču pēcpusdienā pēc tikšanās ar redaktoru D. Muratovu teica, ka atvainojies viņam par pārlieku emocionāliem izteikumiem par S. Sokolovu, un paziņoja, ka S. Sokolovs droši var atgriezties Krievijā.
Krievijas cilvēktiesību ombuds Vladimirs Lukins aicināja prokuratūru izmeklēt notikušo. «Sabiedrībai ir jāzina, kas patiesībā notika un kurš ir kurš šajā situācijā.»