Lielākā daļa ieradās pāri jūrai. Vairāk nekā 800 tūkstošu cilvēku ar peldlīdzekļiem nokļuva Grieķijā no Turcijas piekrastes. Šo cilvēku vidū pārsvarā bija bēgļi no Sīrijas, Irākas un Afganistānas.
SMO atgādina, ka 3695 migranti noslīka vai tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts jūras šķērsošanas laikā.
Ieradušos migrantu skaitā ir tie cilvēki, kuri ieradās Eiropas Savienības teritorijā caur Grieķiju, Bulgāriju, Itāliju, Spāniju, Maltu un Kipru.
Puse no bēgļiem, kuri šķērsoja Vidusjūru, ir no Sīrijas, 20% - no Afganistānas un 7% no Irākas.
2889 no bojāgājušajiem bija cilvēki, kuri šķērsoja Vidusjūru starp Ziemeļāfrikas valstīm un Itāliju. Vairāk nekā 700 gāja bojā, centās pieveikt Egejas jūru starp Grieķiju un Turciju.
Tikai 3,5% migrantu ieceļoja ES no Turcijas, izmantojot sauszemes robežu ar Grieķiju vai Bulgāriju.
SMO migrantu uzskaitē izmanto datus no viņu reģistrācijas, likumsargu sniegto informāciju un pašu darbinieku dotos skaitļus.
SMO ģenerāldirektors Viljams Leisijs Svings gan teicis BBC, ka nepietiek tikai ar migrantu uzskaitīšanu: «Mums ir jārīkojas. Migrācijai jābūt likumīgai, drošai un pieņemamai - gan pašiem migrantiem, gan valstīm, kas kļūs par viņu jaunajām mājvietām.» Esot nepieciešama Eiropas valstu lielāka koordinācija, uzlabojumi migrantu uzņemšanas un izvietošanas vietām, efektīvāka reģistrācija, lai varētu labāk identificēt tos, kuri kvalificējas īpašai aizsardzībai kā bēgļi un kuri neatbilst patvēruma piešķiršanas kritērijiem.