Nedaudz atšķirīga situācija ir ar pieaugušajiem emigrantiem - to nodarbinātības līmenis ir līdzīgs kā vietējiem Īrijas un Lielbritānijas iedzīvotājiem un Latvijā dzīvojošajiem. Tomēr bezdarba līmenis starp emigrantiem (24%) ir divreiz augstāks nekā starp vietējiem un aptuveni par 10% augstāks nekā starp Latvijā dzīvojošajiem. Grāmatas autori gan norāda, ka šo trūkumu kompensē augstāki ienākumi un pabalsti Īrijā. Atšķirības nodarbinātības līmenī ir novērojamas arī atkarībā no iegūtās izglītības, proti, emigrantiem ar augstāko izglītību nodarbinātības līmenis ir vidēji par 6% augstāks nekā tautiešiem ar vidējo izglītību.
Minētais pētījums rāda, ka lielākā daļa emigrējušo Latvijas iedzīvotāju (44,6%) pirmo darbu valstīs, uz kurām aizbraukuši, atraduši ar draugu vai radu palīdzību, bet 20% atbildējuši, ka paši pieteikušies izsludinātajam konkursam uz vakanto darba vietu. Retāk kā atbilde minēta darbā iekārtošanas firmu palīdzība - to minējuši 13,2%, bet ar Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras palīdzību darbu ārvalstīs atraduši tikai 1,6% respondentu.
Grāmatas autori pētījumā pievērsušies arī ārvalstīs dzīvojošo un studējošo Latvijas emigrantu izglītībai - lielākā daļa jeb 45% no viņiem apgūst bakalaura līmeņa studijas, 26% izglītību apgūst koledžas līmeņa programmās, kas pielīdzināmas pirmā līmeņa augstākajai izglītībai, maģistrantūras studijās ir iesaistīts 21% tautiešu, bet 9% studē doktorantūrā. Populārākā valsts, kur Latvijas emigrējušie iedzīvotāji iegūst izglītību, ir Lielbritānija, tad seko ASV, Īrija, Vācija, Kanāda, Dānija un Krievija.
Liela daļa savas studijas augstskolās vai koledžās finansē no vairākiem finanšu avotiem. Personīgos līdzekļus biežāk izmanto tie, kuri apgūst maģistrantūras studijas vai mācās koledžās. Vecāku vai radinieku finansējums biežāk ir tiem, kuri studē bakalaura līmeņa programmās, savukārt doktorantūras studijas pārsvarā sedz konkrētā augstākās izglītības iestāde. Kā otru biežāk izmantoto finansējuma avotu koledžas, bakalaura un maģistra studiju līmeņa studenti min ārvalstu valdības finansējumu.