Grozījumi divos citos likumos nosaka, ka finanšu trūkuma dēļ turpināsies kavēšanās ar kompensāciju izmaksu zemes īpašniekiem par saimnieciskās darbības ierobežojumiem, kā arī nākamajā gadā netiks atlīdzināti īpaši aizsargājamo dzīvnieku nodarītie postījumi.
Iecerētie DRN likuma grozījumi paredz palielināt nodokļu likmes par ūdens, gaisa piesārņošanu, sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonos un zemes dzīļu resursu kā kūdra, kvarca smiltis ieguvi. Vairāk būs jāmaksā par videi kaitīgām precēm, iepakojumu un tranportlīdzekļiem, uz kuriem attiecas Nolietotu transportlīdzekļu likums. Rezultātā pašvaldību un valsts budžeta ieņēmumi kopā palielināsies par 4,9 miljoniem latu. Plānots, ka no šīs summas pašvaldību budžetā nonāks ap 616 000 latu. HES, kuras mazākas par diviem megavatiem, par ūdens resursu lietošanu būs jāmaksā 1,3 santīmi par kWh. Nodokļa piemērošanu ierosinājusi Latvijas Makšķernieku asociācija, minot, ka tās rada kaitējumu videi. Tam nepiekrīt Mazās Hidroenerģētikas asociācijas vadītājs Orvils Heniņš, kurš šo nodokli sauc par nesamērīgu, nozari iznīcinošu. Par reklāmas izdevumiem un materiāliem iecerētais nodoklis ir 0,91 Ls/kg. Ar to apliks uzlīmes, bukletus, brošūras, ielūguma kartītes, pasākumu reklāmas plakātus. Pret to valdības sēdē iebilda galvenokārt poligrāfijas nozares pārstāvji. Poligrāfijas grupas Mūkusala valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša uzskata, ka nodokļa likmei jābūt 10 reizes mazākai, pretējā gadījumā likme esot ieteikta augstāka nekā papīra iepirkuma cena. Turklāt šādi papīram, kas ir pārstrādājams, tiks noteikta augstāka likme nekā, piemēram, plastmasas maisiņiem, kas videi ir daudz kaitīgāki, vēsta LETA. Savukārt 2. un 3. klases uguņošanas ierīcēm turpmāk piemēros nodokļa likmi - 25% apmērā no cenas pirms PVN piemērošanas.
Neaprēķinātās un neizmaksātās kompensācijas par saimnieciskās darbības ierobežojumiem zemes īpašnieki, kuri tām pieteicās pēc 2009. gada, nesaņems arī nākamajā gadā. Zemes atpirkšanai un iekrātā parāda segšanai nav atrasti nepieciešamie līdzekļi - 2 368 390 latu. To izmaksu plānots veikt 2015. gadā. Neaprēķinās un neizmaksās atlīdzību par īpaši aizsargājamo nemedījamo un migrējošo dzīvnieku sugu dzīvnieku nodarītajiem postījumiem, ko paredz grozījumi Sugu un biotopu aizsardzības likumā. Tam būtu vajadzīgi Ls 224 120. Par likumprojektu grozījumiem vēl būs jālemj Saeimai.