SIA Ozo golfa klubs galvenais dārznieks Mārtiņš Šternbergs skaidro, ka zāliens prasa pacietību un mīlestību.
Kaitē arī liela valgme
Tādā vasarā kā šī aktuāla ir zāliena laistīšana. Lietainās dienās par to, protams, nav jāuztraucas.
Jāatceras arī, ka pārlieku liela valgme zālienam par labu nenāk, jo neveicina zāļu sakņu attīstību dziļumā. Taču, kad sākas vasaras svelmainās dienas, kas turpinās, piemēram, nedēļu un ilgāk, zāliens sāk kalst, zaļo krāsu strauji nomainot pret blāvi dzelteno. Tad zaļā paklāja laistīšana ir svarīga.
Šīs vasaras karsto dienu un reto, bet trako lietusgāžu dēļ zāliens jāpļauj biežāk - vismaz reizi nedēļā. Zāli var pļaut jebkurā dienas laikā, bet labāk to darīt rīta pusē, kad stiebros zaigo rasa un zāle nav savītusi. Ja kādā apvidū lietus nav zemi svētījis ilgāku laiku, zālienu tikai piefrizē.
Pēc kārtīgas lietus gāzes zāles pļaušanas augstumu izvēlas zemāku. Ieteicamais zāliena augstums vasarā ir 2-3 cm, rudenī 4-5 cm.
Pārāk bieži mainot pļaušanas augstumu vai to izvēloties par zemu, zāliens tiks noskalpēts līdz ar zemi.
Ja zāle ilgu laiku nav pļauta vai nedēļu un ilgāk valda svelme, zālienu nedrīkst noskalpēt, jo tad tas nodzeltēs.
Ja zāle izaugusi pārāk gara, to ieteicams pļaut pakāpeniski, pirmo reizi atstājot stiebrus garākus.
Lai zāliens neizdeg
Šis ir laiks, kad zālienu ieteicams mēslot ar komplekso mēslojumu, kas speciāli paredzēts zālieniem vasaras periodā. To ieteicams izkaisīt pirms lietus, lai mēslojums ieskalotos augsnē un zāliens neizdegtu. Mēslojuma kaisīšanai ieteicams iegādāties speciālu ierīci - minerālmēslu izkliedētāju. Tas kalpos vairākus gadus. Ar rokām mēslojumu būs grūti izkaisīt vienmērīgi. Var gadīties, ka vietām mēslojumu uzkaisa par daudz, tajās vietās zāliens var izdegt vai kļūt tumši zaļš. Ja zāliens nomēslots, bet gaidītais lietus nav atnācis, zaļais paklājs kārtīgi jāsalaista.