Šobrīd Normunds slimo, taču ikdienā iztiek ar savu invaliditātes pensiju, kā arī ikmēneša ienākumiem, kas nepārsniedz 284 eiro (200 latu).
Lai ziemā būtu iespējams nodrošināt mājā siltumu, šogad pirmo reizi Normunds iesniegumu sociālajiem dienestiem aizpildīja 3. janvārī. Arī pērnā gada ziemā daļu no apkurei nepieciešamās malkas vīrietim nācās lūgt Sociālajam dienestam, un palīdzību viņš saņēma bez problēmām. Taču šogad situācija sarežģījusies - savas nezināšanas un birokrātiskās sistēmas dēļ iesniegums bijis nepilnīgs un palīdzība atteikta. Kā izrādās, Normunds savas sievas algas izrakstā summas bija norādījis eiro valūtā, taču vēl pagājušajā gadā Latvijā oficiālais maksāšanas līdzeklis bija lati - kļūdu, kāpēc palīdzība atteikta, Dienai skaidroja Rīgas Sociālajā dienestā, norādot, ka šī summa darbavietas dokumentā ir jāpārrēķina no eiro uz latiem. Iestādē Dienai arī apliecināja, ka Normunds vērsies pēc palīdzības, taču šīs un citu nepilnību dēļ dokumentos tā atteikta.
Normundam un viņa ģimenei tas nozīmē, ka jau kādu laiku jādzīvo plus piecu grādu temperatūrā. Mājokļa apsildei atlicis vien pusotra brikešu maisa, taču ar to ziemas salam ir vairāk nekā nepietiekami. Briketes kurināšanai Normundam pagaidām aizdevusi kaimiņiene.
Sociālais dienests neatsaka palīdzību, ja ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, jo tikai tādā gadījumā var izvērtēt katras personas prasību pēc palīdzības, uzsver Rīgas Sociālā dienesta teritoriālā centra Bolderāja sociālais darbinieks Agris Veidemanis. Pirms tiek piešķirta palīdzība, katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. Bieži vien šāda izvērtēšana var prasīt pat mēnesi.
Normunds gan cer, ka dienests spēs viņa situāciju izvērtēt maksimāli ātri, ņemot vērā, ka ārā ir ziema un sals. Taču vīrietis arī ir pārliecināts, ka viņa dokumenti ir kārtībā un Sociālais dienests formāli cenšas sarežģīt iespēju saņemt nepieciešamo atbalstu. Viņaprāt, viņa iepriekšējai darbavietai - Latvijas Samariešu apvienībai - ir nepieciešams nesaprotami ilgs laiks, lai sagatavotu izziņu, ka Normunds tur vairs nestrādā. Kad Diena sazinājās ar organizāciju, tās galvenā grāmatvede Kristīne Paulaviča apgalvoja, ka nepieciešamo dokumentu sagatavos vienas dienas laikā. Tikmēr A. Veidemanis norādīja, ka Sociālais dienests nav tiesīgs apspriest konkrētu cilvēku iesniegtos dokumentus, jo šī informācija ir konfidenciāla, un prognozēja, ka šāda veida ārkārtas gadījumu varētu izmeklēt triju darbdienu laikā. Pēc Dienas iejaukšanās Normunda problēma sākusi risināties ātrāk un Bolderājas Sociālais dienests viņu pieņēmis bez rindas.