Kā stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Meldra Langenfelde, no kopējā projekta finansējuma 90% piešķirts no Latvijas-Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta, pārējo līdzfinansējumu organizācijas saņem no valsts budžeta vai meklē to saviem spēkiem.
Par redzamāko projekta rezultātu tiek minēta dabas izglītības centru izveide, no kuriem četri atradīsies Latvijā: Salacgrīvā, Ķemeru nacionālajā parkā, Rāznas nacionālajā parkā un Vecupītēs, netālu no Valmieras. M. Langenfelde norāda: projekts dos «starta grūdienu», jo ļaus izveidot un aprīkot centrus, tomēr par to uzturēšanu pēc 2014. gada septembra, kad projekts beigsies, skaidrības pašlaik nav.
Ķemeru un Rāznas nacionālajos parkos izglītības centri tiks veidoti telpās, kas jau ir piemērotas šādām vajadzībām. Savukārt Salacgrīvā un Vecupītē tie būs jāiekārto no jauna: pirmajā jāpabeidz ēkas būvniecība, bet otrajā - jāpielāgo biroja telpas. Līdzās telpu iekārtošanai, centros tiks izveidotas izstāžu zāles, iegādāts aprīkojums: lupas, pincetes, mikroskopi, arī teleskopi putnu vērošanai. Katrā no centriem paredzēts algot pilnas slodzes darbinieku, bet atsevišķām aktivitātēm varētu piesaistīt DAP speciālistus.
Apmeklētājiem centri varētu vērt durvis nākamā gada maijā. Lai gan projekta aktivitātes pārsvarā paredzētas bērniem un jauniešiem, tomēr DAP pārstāve uzsver, ka izglītības centros cer piesaistīt visa vecuma apmeklētājus, arī tūristus. Centros plāno runāt ne tik daudz par vides jautājumiem, bet vairāk par dabas vērtībām - sugām un biotopiem. Katrā no tiem būs atšķirīgs izzināmo tematu loks, kas saistīts ar apkārt esošajām ekosistēmām. Rāznas nacionālajā parkā iepazīstinās ar ezeru, mežiem un ģeomorfoloģiskajiem veidojumiem, Salacgrīvā - ar jūras piekrasti, Vecupītē - ar mežiem un smilšakmeņiem, bet Ķemeros - purviem un ezeriem.
Taujāta par sadarbību ar Igauniju un Krieviju un pieredzi, ko var aizgūt no tām, DAP pārstāve skaidro, ka Igaunijā aktivitātes dabas izglītošanas jomā tiek plānotas ilgākā laika posmā, jo tās finansē valsts. Savukārt Krievijā jauniešus spēj ieinteresēt ar ļoti zinātnisku un metodisku pieeju dabas izpētei.
Līdzās izglītošanas centru izveidei projektā plāno izstrādāt dabas izglītības metodes, mācību materiālus un apmācīt speciālistus. Tāpat tiek rīkotas vairākas dabas izpētes nometnes jauniešiem, no kurām viena notiek šonedēļ. 20 skolēnu no Vidzemes un Latgales piecas dienas pēta dabu pie Burtnieku ezera. Iecerēts, ka jūlijā notiks starptautiskā nometne Pleskavas apgabalā Krievijā, bet nākamajā gadā - Igaunijā un Latvijā.