Iemesli katra sportista neveiksmei Bulgārijā ir dažādi. Laura Skujiņa sacensību priekšvakarā guva pēdas savainojumu. 24 gadus vecā kādreizējā Eiropas U-18 un U-20 čempione pēdu būs spiesta ārstēt vismaz sešas nedēļas. Tas nozīmē, ka Skujiņai sapnis par Londonu beidzies un jāsāk psiholoģiski un fiziski gatavoties nākamajām olimpiskajām spēlēm.
Īstu drāmu pirms svarīgajām sacensībām bija spiesta piedzīvot pieredzējusī Anastasija Grigorjeva. «Viņai lidojums uz Sofiju bija paredzēts caur Stambulu. Tā nu sakrita, ka viņas reiss Stambula-Sofija vētras dēļ tika atcelts. Nabadzīte visu nakti nomocījās Stambulas lidostā, atbrauca uz Sofiju, un tur vēl viens trieciens - īsā laikā jānomet svars, lai varētu startēt savā svara kategorijā [viņa startē līdz 55 kilogramiem]… Pirmās divas cīņas gan viņa uzvarēja, bet cīņā par iekļūšanu pusfinālā piekāpās nākamajai sacensību finālistei Marijai Prevolaraki no Grieķijas. Pietrūka fizisko spēku,» uzskata Freidenfelds.
Kristīnes Odriņas-Urbovas un Aleksandra Višņakova nekvalificēšanos Londonai allaž cīkstoņus aizstāvošais Freidenfelds norakstīja uz veiksmes trūkumu. Neskatoties uz to, ka brauciens uz Ķīnu nav no lētajiem, LCF nolēma piešķirt Višņakovam un viņa trenerim līdzekļus, lai dotu vēl vienu rezerves iespēju nokļūt olimpiskajās spēlēs. Uz konkrētu jautājumu, kāpēc šāda iespēja dota tieši viņam, nevis kādai no dāmām, Freidenfelds atbildēja mīklaini - Grigorjevai ir vislabākās iespējas kvalificēties Londonai…