Viņš žurnālistiem apgalvoja, ka vairs nav nekādu ierobežojumu veikt visus Satversmē paredzētos darbus. «Kāpēc lai man būtu kādi ierobežojumi,» piebilda Valsts prezidents, kura gaita gan vēl nešķita tik sportiska kā pirms sasirgšanas. Lai atgūtu agrāko formu, R. Vējonis turpinot konsultēties ar Vaivaru rehabilitācijas centra fizioterapeitiem.
Laikā, kamēr Valsts prezidents veseļojās un valsts galvas pienākumus daļēji pildīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), viņš regulāri tikās arī ar premjeru Māri Kučinski (ZZS). Jau nākamajā nedēļā R. Vējonis atsāks tikšanās ar visiem ministriem, pirmo pie sevis aicinot izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (Vienotība). «No valdības prasīšu konkrētus darbus,» apņēmības pilns ir R. Vējonis, kurš sagaida reformas izglītībā un veselībā. Jau drīzumā prezidents plāno doties arī reģionālajās vizītēs. Uz vaicāto, vai viņam nav ierobežotas iespējas ceļot tālāk un piedalīties ārvalstu vizītēs vai pildīt kādus citus pienākumus, prezidents atbildēja noraidoši. Slimības dēļ nācies atcelt vizīti uz Somiju un ASV, bet tagad līdz jūlijam kalendārā neesot ieplānoti ārvalstu braucieni.
R. Vējonis izšķīrās tomēr izmantot arī Jūrmalas rezidenci, kur notika preses konference. Pēc vairāk nekā četru gadu pārtraukuma rezidence atkal ir apdzīvota, jo priekšgājējs Andris Bērziņš Jūrmalā nedzīvoja. Arī R. Vējonis sākotnēji priekšroku deva savam dzīvoklim Ogrē, uz kuru tagad aizbraucot nedēļas nogalēs. Jūrmalā prezidents mitinās kopā ar dzīvesbiedri Ivetu, jo dēli jau aizgājuši savās dzīvēs. Žurnālistu interese pārsvarā bija par to, kā ir atsākt atbildīgo darbu pēc slimošanas. Vēlreiz pateicoties ārstiem, kas aizvadītajos vairāk nekā divos mēnešos par viņu rūpējās, Valsts prezidents atzina, ka līdz šim bija radis strādāt, neejot atvaļinājumā un neapmeklējot ārstus. Arī viņa ģimenes ārsts ir Madonā, kur labu laiku Vējoņu ģimene vairs nedzīvo. «Ieteikums visiem. Pie ārsta ir jāiet savlaicīgi. Neskraidiet apkārt slimi. Otrreiz es to negribētu izbaudīt,» atzina R. Vējonis. Atbildot uz vaicāto, vai augstām amatpersonām nevajadzētu savu personīgo ārstu, viņš pieļāva, ka amatpersonām būtu jānodrošina iespēja ātrāk piekļūt ārstiem. Taču prezidents noraidīja vairākas baumas, piemēram, par pārvietošanās grūtībām. «Man nav problēmu pārvietoties pa kāpnēm,» skaidroja R. Vējonis, uzsverot, ka staigāšana pa kāpnēm pat ir vēlama, lai stiprinātu sirdi.
Šis laiks arī atklājis, ka valstī nav līdz galam izstrādāts mehānisms, kā notiek augstāko amatpersonu aizvietošana gadījumos, kad viņi ilgāku laiku nevar pildīt savus pienākumus. Par to liecinājušas arī diskusijas sabiedrībā un juristu aprindās. Tāpēc R. Vējonis lūgs Tiesiskās vides pilnveides komisiju pievērsties šim jautājumam un izvērtēt, ko ir nepieciešams pilnveidot.
Pēdējā laika notikumi parādot, ka drošībai ir jābūt valsts prioritātei. Nav pieņemama arī tā situācija, kas atklājusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID), kad «VID darbinieki iesaistās ēnu ekonomikā». Tādiem darbiniekiem, viņaprāt, VID nav vietas. Vienlaikus prezidents atzina, ka pašam ir radušās problēmas ar VID, jo ir pienācis laiks iesniegt valsts amatpersonas ikgadējo deklarāciju, kuru nav paguvis sagatavot.
Pēc atgriešanās darbā prezidents pastiprināti pievērsīs uzmanību tam, ko jaunā valdība ir izdarījusi. «Mēnesis ir pagājis, valdībai ir jābūt rīcības plānam,» sacīja R. Vējonis, kurš izglītības un zinātnes ministram K. Šadurskim paģērēs, lai līdz mācību gada beigām būtu skaidrs pedagogu algu modelis. Izglītības ministra K. Šadurska uzstāšanās Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē trešdien liecināja, ka šajā ziņā viņš ir tādās pašās domās. «Jo dumjāka ziņa aiziet, jo vairāk visi to atkārto,» pašvaldību vadītājiem sacīja K. Šadurskis, noraidot baumas, ka reformas nebūšot. «Reforma būs, un tā sāksies no 1. septembra,» uzsvēra ministrs.
Uz jauno izglītības un zinātnes ministru cerīgi raugās arī premjers M. Kučinskis, kurš LPS domē teica: «Ministrs ir profesionāls, un tur mēs kopīgi varam ķerties pie darba.» Arī premjers ir tādos pašos ieskatos kā Valsts prezidents, ka ir jābūt reformām gan izglītībā, gan veselības nozarē, vienlaikus abās ministrijās veicot finanšu auditu, lai izvērtētu, cik efektīvi ir izlietots finansējums. Abos gadījumos reformas īstenošana nebūs vienas ministrijas kompetencē, bet visas valdības kopīgs uzdevums, uzsvēra premjers. Valsts prezidents R. Vējonis diplomātiski izvairījās atbildēt, vai ir apmierināts ar visiem M. Kučinska aicinātajiem ministriem. Tāpat viņš vēl nebija gatavs atklātāk izstāstīt, kā notikusi premjera izvēle, jo «katras valdības veidošanas process ir noslēpums».