Eiropas ekonomikas atkopšanās pakāpeniski kļūst straujāka, un turpmāk to veicinās «gan Eiropas Centrālās bankas monetārās stimulēšanas pasākumi, gan Latvijas prezidentūras laikā iedarbinātais plāns investīciju veicināšanai Eiropā», uzskata nu jau demisionējošās, tomēr vēl strādājošās valdības finanšu ministrs Jānis Reirs. Pēc J. Reira domām «izaugsmi veicinošs faktors attīstītajām valstīm ir arī energoresursu cenu kritums, kā arī īpaši eirozonā - valūtas kursa kritums, kas palielina Eiropā ražoto preču eksportu».
Finanšu ministrs uzskata - lai gan 2015. gada «ekonomiskās norises nav viennozīmīgas, pasaules vadošo institūciju eksperti vienprātīgi paredz, ka 2016. gadā pasaules kopējā ekonomiskā izaugsme kļūs straujāka. Tas vienlīdz attieksies gan uz attīstītajām valstīm, gan attīstības valstīm, kuru izaugsmi 2015. gadā negatīvi ietekmēja izejvielu cenu kritums.»
«Latvijā ar 2016. gada 1. janvāri dabasgāzes cena samazināsies par 2% plīts lietotājiem (aptuveni 380 tūkstošiem mājsaimniecību) un 4% gāzes apkures lietotāju (vairāk nekā 50 tūkstošiem mājsaimniecību),» uzsver SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis un norāda, «pašreizējās zemās naftas cenas ļauj prognozēt, ka dabasgāzes tarifu samazinājums gaidāms arī 2016. gada otrajā pusgadā.»
E. Rudzītis arī pieļauj, ka 2016. gadā mājsaimniecībām «nedaudz saruks elektroenerģijas cena. Samazinājums atkarīgs no izvēlētā tarifu plāna, un vidēji tas varētu būt par 2-4%».
Prognozējot, kā 2016. gadā varētu mainīties pašu materiālā situācija, 53% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem būs aptuveni tikpat naudas, cik šogad, bet 19% domā, ka naudas būs vairāk, secināts pētījumā DNB Latvijas barometrs, informē DNB bankas pārstāve Teika Lapsa. 9% iedzīvotāju uzskata, ka nākamajā gadā viņiem naudas būs mazāk, rāda DNB Latvijas barometrs.