«Mēs uzskatām, ka turku vadības rīcība ir nevis vienkārši nedraudzīgs, bet naidīgs akts: notrieca lidmašīnu, mums gāja bojā cilvēki. Kas izraisīja īpašu mūsu sašutumu? Parasti šādos gadījumos ņem rokā telefona klausuli un viens otram visu izskaidro. Taču viņi uzreiz skrēja uz Briseli, kliedzot - trauksme, mums dara pāri! Sāka piesegties ar NATO. Bet vai tas ir vajadzīgs NATO? Izrādījās, ka it kā ne. Kāpēc viņi tā darīja? Un ko viņi ar to panāca? Vai viņi tiešām domāja, ka mēs no turienes aizbēgsim, vai? Krievija nav tāda valsts. Mēs savu klātbūtni [Sīrijā] tikai pastiprinājām. Ja Turcija tur lidoja un pastāvīgi pārkāpa Sīrijas gaisa telpas robežas, tad lai tagad tik palido!
Jūs jautājat, vai tajā bija iesaistīta trešā valsts? Es saprotu jūsu mājienu. Mēs to nezinām. Ja kāds Turcijas vadībā nolēma nolaizīt amerikāņiem vienu vietu, nezinu, vai viņi izdarīja pareizi vai ne... Jebkurā gadījumā viņi visus nostādījuši ļoti sarežģītā stāvoklī,» teica V. Putins.
Runājot par attiecībām ar Ukrainu, viņš nāca klajā ar atklāsmi, ka Krievijas puse nekad neesot apgalvojusi, ka Ukrainā neesot cilvēku, kas nodarbojas ar atsevišķiem jautājumiem militārajā sfērā, taču tas nenozīmējot, ka tur ir regulārais Krievijas karaspēks. «Izjūtiet atšķirību!» mudināja Krievijas prezidents.
V. Putins prognozēja, ka ekonomiskās attiecības starp Krieviju un Ukrainu pasliktināsies, jo Kijeva noslēgusi līgumu par integrāciju Eiropas Savienībā. Krievija esot centusies saglabāt ekonomiskās attiecības ar Ukrainu, taču Kijeva pati izstājusies no visiem līgumiem ar Krieviju un pievienojusies ES noteikumiem, tā zaudējot atlaides un priekšrocības ekonomiskajos sakaros ar Krieviju.
V. Putins arī norādīja, ka Ukraina pati liekot šķēršļus Minskas vienošanos izpildei, un asi kritizēja Gruzijas eksprezidenta Mihaila Saakašvili iecelšanu par Odesas apgabala vadītāju Ukrainā, tas apliecinot, ka notiekot politiskās vadības eksports: «Manuprāt, tas ir spļāviens sejā ukraiņu tautai.»