Vissmagākie postījumi nodarīti Olbijas pilsētā salas ziemeļaustrumos. Sardīnijas gubernators Ugo Kapellači telekanālam Sky TG24 uzsvēra, ka situācija uz Vidusjūras salas ir «dramatiska». Itāļu mediji ziņoja, ka plūdu ūdeņi atsevišķos rajonos sasnieguši pat trīs metru atzīmi. 24 stundās uz salas nolija 450 milimetri lietus, puse no tā, kas parasti nolīst gadā.
Itālijas premjerministrs Enriko Leta otrdien izsludināja ārkārtas stāvokli, kas ļauj novirzīt glābšanas darbiem papildu līdzekļus. Sardīnijai piešķirti 20 miljoni eiro (aptuveni 14 miljoni latu), ziņoja sabiedriskā raidorganizācija RAI. «Mēs galveno uzmanību veltām pirmās nepieciešamības palīdzībai: cilvēku dzīvību glābšanai, palīdzībai evakuētajiem cilvēkiem, kā arī nobloķēto ceļu atbrīvošanai,» pēc valdības ārkārtas sēdes uzsvēra premjers.
Līdz otrdienas vakarpusei vairāki cilvēki tika uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, un apstiprināta 18 cilvēku nāve. Mirušo vidū ir kāda četru cilvēku ģimene, kas noslīkusi pagrabstāva dzīvoklī Olbijā. Pilsētas apkaimē trīs cilvēki gāja bojā pēc tam, kad sabruka tilts un ūdens aizskaloja automobili. Sabrūkot tiltam, miris arī kāds policists, kurš pavadījis ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu.
Plūdu ūdeņi nodarījuši bojājumus tūkstošiem ēku. Simtiem cilvēku palikuši bez pajumtes un izvietoti sporta zālēs un citās lielās hallēs ierīkotajos pagaidu evakuācijas centros.
Sardīnijas iedzīvotāji pārmet varai, ka nav pienācīgi brīdināti par to, ka gaidāms ārkārtīgi spēcīgs ciklons. Traģēdija rosinājusi diskusijas par to, cik sagatavotas šādām dabas katastrofām ir pašvaldības, kurām pēdējo gadu laikā ievērojami samazināts budžets. «Mums jāizvērtē, kā mēs rīkojamies šādās situācijās, kas notiek arvien biežāk,» ziņu aģentūra Reuters citēja Sardīnijas ģeoloģiskā dienesta priekšsēdētāja vietnieku Antonello Frau.