J. Jansons uzsver, ka likumā noteiktā kārtība, kādā izglītojamie tiek atskaitīti no vispārējās izglītības iestādēm, neparedz izņēmumus attiecībā uz skolēna deklarēto dzīvesvietu, tāpēc nav nozīmes faktam, ka vainotais bērns nedzīvo novadā, kur atrodas skola.
Šonedēļ ar L. Mīlīgu sazinājies arī Izglītības kvalitātes valsts dienests. Tā vadītāja Inita Juhņēviča atklāj, ka direktorei ieteikts pārrunāt atstādināšanas jautājumu ar Vecumnieku novada pašvaldību, lai saprastu, vai viņi būtu gatavi skolēnu uzņemt kādā no savām skolām. Ja tas notiktu, direktore varētu bērnu izslēgt no Jaunjelgavas vidusskolas.
L. Mīlīga Dienai norāda, ka jūt tiesībsargājošo iestāžu spiedienu, tāpēc vēl nav izlēmusi, kā rīkoties: «Es zinu, ka no manis tiek gaidīta viena vai otra veida rīcība, bet to, kāda tā būs, nolemšu pēc konsultācijām ar juristiem.» Savukārt G. Libeks atklāj, ka direktore iecerējusi lūgt jaunajam domes sasaukumam lēmumu atcelt. Vienlaikus viņš pauž sašutumu par situāciju, kāda izveidojusies reģionālajās un lauku skolās: «Nesen uzzināju, ka skolā ir vēl viens bērns, kuram bieži novērotas uzvedības problēmas, tāpēc skolotāja cenšas viņu pēc iespējas izolēt no citiem un bez atlīdzības strādā ar viņu individuāli. Tās ir finansēšanas modeļa «nauda seko skolēnam» sekas - mazākām skolām trūkst naudas, lai samaksātu skolotājiem par papildu slodzi, kur nu vēl atbalsta personāla algo- šanai.»