Populārā blogere un politiskā aktīviste Ksenija Sobčaka ieguvusi neapstrīdamus pierādījumus, ka pēc īpaši izveidotiem sarakstiem cilvēkiem bijusi iespēja iegūt vairākus biļetenus. Pārliecību par vēlēšanu negodīgumu pauduši arī starptautiskie novērotāji, to skaitā Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, turpretim novērotāji no bijušajām padomju republikām nekādus pārkāpumus neesot saskatījuši.
«Karuseļa» mehānisms ir pat pārāk vienkāršs. Katrs balsstiesīgais pilsonis pa pastu savā pieraksta adresē saņem vēlēšanu talonu, ko balsojot reģistrē iecirknī - pasē atzīmes netiek izdarītas. Taču, ja pilsonis darba pienākumu dēļ neatrodas pieraksta adresē un talonu nevar saņemt, uzņēmums, kurā viņš strādā, Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) var iesniegt pieprasījumu, lūdzot atļaut šim pilsonim nobalsot bez talona. Tieši šādu shēmu atklāja K. Sobčaka, kura par politisko aktīvisti kļuva pēc «Putina/Medvedeva rokādes» pērnā gada rudenī, kad V. Putins paziņoja par savu atkārtoto kandidēšanu uz prezidenta amatu. Par piedzīvoto viņa klāstīja M. Prohorova štābā vēlēšanu naktī, uzsverot, ka «es esmu tikai žurnāliste, pilsoniskajai sabiedrībai ir jāizlemj, kā rīkoties tālāk ar šo informāciju». 114. iecirknī šādu sarakstu bija iesniegusi kompānija Remžilekspluatacija, pieprasot atļauju 125 cilvēkiem nobalsot bez talona, taču, ierodoties uzņēmuma adresē, kas atradās puspagrabā, kļuvis skaidrs, ka tur šāds skaits cilvēku nemaz nevar strādāt. Savukārt 117. iecirknī 75 cilvēku iesniegumi no uzņēmuma Metallistcentr bija rakstīti vienā rokrakstā, zvanot šiem cilvēkiem, 46 paziņojuši, ka par šāda uzņēmuma eksistenci nav informēti. Sarakstā iekļauta bija arī astoņpadsmitgadīgā Kristina Babajeva, kurai šīs bija pirmās vēlēšanas. K. Sobčaka kopā ar Kristinu devās uz viņas pieraksta iecirkni, kur meitene saņēma pirmo vēlēšanu biļetenu - pēc uzrādītā talona. Pēc tam Kristina devās uz 117. iecirkni, kur saņēma vēl vienu vēlēšanu biļetenu - šoreiz pēc saraksta. Jauniete atzīst - viņai sākotnēji piedāvāts 5000 rubļu, ja viņa nobalsos divos iecirkņos, pāris dienu pirms vēlēšanām viņai par šo summu likts apstaigāt jau piecus iecirkņus, viņa atteikusies, taču pases dati nonākuši falsifikācijas autoru rokās.
Pēc šādiem sarakstiem iespējams nobalsot vairākkārt, jo tie netiek salāgoti, aculiecinieki Maskavā stāsta, ka pa pilsētas iecirkņiem braukājuši neskaitāmi autobusi, kas vadājuši vēlētājus no viena iecirkņa uz otru - «ieslēguši karuseļus». Par «karuseļiem» vēlēšanu dienā internetā jau kopš agra rīta ziņoja brīvprātīgie novērotāji no visas Krievijas, dienas otrajā pusē pievienojās vēl jauni pārkāpumi - piekauts novērotājs, kurš centās nepieļaut, ka viena persona vēlēšanu urnā iesviež vairākus biļetenus, vēlēšanu komitejas vairākās vietās izraidījušas novērotājus no iecirkņa, turklāt ar policijas palīdzību.