Izdevuma Der Spiegel rīcībā nonācis dokuments, kurā minētas desmit prasības, kuras sociāldemokrāti izvirzīs kā prioritāras koalīcijas sarunās ar CDU un tās Bavārijas māsas partiju - Kristīgi sociālo savienību (CSU), kas uzvarēja septembrī notikušajās Bundestāga vēlēšanās.
Saraksta augšgalā atrodoties prasība ieviest minimālo atalgojumu, kas būtu 8,5 eiro (seši lati) par vienu darba stundu. SPD arī vēlas panākt vienādu atalgojumu vīriešiem un sievietēm, lielākas investīcijas infrastruktūrā un izglītībā, kā arī vienotu stratēģiju ekonomiskās izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai parādu krīzes novārdzinātajā eirozonā.
Sociāldemokrāti pieprasīšot izlīdzināt pensiju apmēru agrākajā Rietumvācijā un Austrumvācijā, piešķirt iespēju pieņemt dubultpilsonību un ieviest pasākumus, kas strādājošajiem atvieglotu darba un ģimenes dzīves apvienošanu. SPD vadītājs Zigmārs Gabriēls nedēļas nogalē intervijā tabloīdam Bild teica, ka šoreiz viņa partija koalīcijas sarunās ar CDU/CSU, ar ko sociāldemokrāti strādāja vienā valdībā no 2005. līdz 2009. gadam, būs nepiekāpīgāka. «Varu garantēt, ka neparakstīsim vienošanos, ar kuru mēs rīkojamies pretēji tam, ko esam solījuši vēlēšanās,» sacīja Z. Gabriēls.
Tajā pašā laikā sociāldemokrātu vēlmju sarakstā nav minēta nodokļu palielināšana bagātajiem vāciešiem, lai gan tas bija viens no galvenajiem solījumiem SPD priekšvēlēšanu kampaņā.
Vācu mediji lēš, ka tas varētu palīdzēt divām lielākajām Vācijas partijām vienoties par minimālā atalgojuma ieviešanu.