Jau vēstīts, maksimālā sankcija KL 162. panta otrajā daļā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu personu ir samazināta. Iepriekš sodīja ar brīvības atņemšanu līdz sešiem gadiem, tagad līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Pret šīm izmaiņām iestājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), norādot - klusām un steigā pieņemtie grozījumi jāmaina, jo nav ņemts vērā nozieguma raksturs un radītais kaitējums sabiedrībai.
Neilgi pēc tam, kad izskanēja iebildumi, TM sanāca pastāvīgā Krimināllikuma darba grupa, uz sēdi uzaicinot arī VBTAI un policijas pārstāvjus. TM pārstāve Ksenija Novikova Dienai stāsta - darba grupa vērsa uzmanību uz to, ka Kriminālsodu politikas koncepcijas likumprojekts Grozījumi Krimināllikumā paredz grozīt arī noziedzīgu nodarījumu klasifikācijas noteikšanu. Līdz ar to šis noziegums atkal kļūs par smagu noziegumu, un attiecībā uz to būs piemērojami iepriekšējie apcietinājuma termiņi. Neoficiāli tiek minēts, ka tas varētu notikt nākamgad.
Kritizējot pieņemto KL panta redakciju, policijas darbinieki uzsvēra - tiek būtiski ierobežota izmeklēšana, jo, kad noziegums padarīts par «mazāk smagu», aizdomās turētās personas policija izmeklēšanas laikā var turēt apcietinājumā tikai divus mēnešus iepriekšējo četru vietā. Tik īsā laikā varot nepaspēt veikt nepieciešamās ekspertīzes. Uzklausot kritiku, darba grupa nolēma, ka varētu diskutēt par speciālas normas ietveršanu attiecīgajā Kriminālprocesa likuma panta daļā vai arī jāizstrādā speciāli pārejas noteikuma punkti. Tie «noteiktu, ka par mazāk smaga nozieguma izdarīšanu, kas vērsts pret tikumību un dzimumneaizskaramību, apcietinājuma termiņš var tikt noteikts ilgāks», stāsta K. Novikova. Darba grupā arī tika atbalstīts priekšlikums papildināt Kriminālprocesa likuma pantu ar jaunu daļu. Tā paredzētu, ka mazāk smaga nozieguma izdarīšanā pret nepilngadīgā dzimumneaizskaramību un tikumību aizdomās turētai vai apsūdzētai personai apcietinājuma termiņš nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus, no kuriem pirmstiesas procesā personu atļauts turēt apcietinājumā ne ilgāk par sešiem mēnešiem. Tas iekļauts priekšlikumos uz trešo lasījumu grozījumiem Kriminālprocesa likumā, līdz ar to Saeimā varētu tikt pieņemts drīzākā laikā.
VBTAI priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa saka: «Pozitīvi, ka Tieslietu ministrija izpratusi problēmu, kas saistīta ar nozieguma izmeklēšanas termiņu, un gatava spert soļus, lai izmeklēšanu padarītu efektīvāku.»