«Vēl pirms pāris mēnešiem situācija šķita visnotaļ drūma. 2011. gada pēdējā ceturkšņa rādītāji Eiropā un ASV nesniedza daudz mierinājuma,» sacīja K. Lagarda, viesojoties Pekinā. «Tomēr šodien mēs redzam stabilizācijas pazīmes, zīmes, ka politiskie pasākumi atmaksājas.» Viņa uzsvēra, ka īpaši nopelni pasaules ekonomikas stabilizācijā pienākas Eiropas Centrālajai bankai (ECB) un atsevišķām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Lielākā daļa ES valstu parakstījušas starpvaldību līgumu par finanšu disciplīnu, kas paredz sabalansēt budžetu, lai izvairītos no sankcijām.
«Pateicoties kolektīvajiem pūliņiem, pasaules ekonomika sāk atgūties un mums ir iemesls būt optimistiskākiem. Tomēr optimisms nedrīkst mūs novest pie kļūdainas drošības izjūtas. Vēl aizvien ir vērā ņemami ekonomiskie un finansiālie vājie punkti, kuriem mums ir jāstājas pretim,» SVF vadītājas teikto citēja ziņu aģentūra Reuters.
K. Lagarda norādīja, ka lielāko risku rada valsts un privātā sektora parādos slīgstošās ekonomiski attīstītās valstis. Kā otro problēmu viņa izcēla naftas cenu pieaugumu, kam seko bažas par to, ka palēnināsies augošo valstu ekonomiskā izaugsme.
«Globālā ekonomika var būt uz atlabšanas ceļa, taču aizvien nav gana vietas dažādiem manevriem un politikas kļūdām,» brīdināja K. Lagarda un piebilda, ka «atgūšanās būs maratons, nevis sprints».