Policija reaģējusi nekavējoties un pāris minūtēs apdzēsusi liesmas. «15 minūšu laikā apkārtne tika sakopta, un nekas vairs neliecināja par notikušo incidentu,» kāds aculiecinieks stāstīja Radio Brīvā Āzija. Viens no vīriešiem nomiris, bet otrs ar gūtajiem apdegumiem nogādāts slimnīcā.
Situācija Lhasā esot ļoti saspringta, un ielas pilnas ar kārtībsargiem. Ņujorkā bāzētās Kolumbijas Universitātes eksperts Tibetas jautājumos Robijs Bārnets aģentūrai Reuters prognozēja, ka Ķīna izvērsīs pastiprinātu drošības kontroli, lai nepieļautu, ka tas atkārtojas.
«Visi šie gadījumi ir mēģinājumi šķirt Tibetu no Ķīnas,» uzsvēra Komunistiskās partijas Politisko un juridisko jautājumu komitejas vadītājs Tibetas reģionā Hao Pens.
Pagājušajā gadā aizdedzinājušies vairāk nekā 30 tibetiešu, lielākoties mūki un mūķenes. Vismaz 24 no gūtajiem apdegumiem miruši. Aizdedzināšanās ir protests pret represijām no Pekinas puses, kurā tibetieši pieprasa autonomiju no Ķīnas.
Ķīna noliedz, ka apspiestu tibetiešus, un aizbildinās, ka tās pārvaldībā ievērojami uzlabojusies tibetiešu labklājība. Protestētājus, kas ar uguni laupījuši sev dzīvību, tā dēvē par noziedzniekiem un teroristiem, kā arī pārmet tibetiešu garīgajam līderim dalailamam kūdīšanu uz šādu rīcību.