Notverti trīs no četriem cilvēkiem, kas februārī izzaga ragus no Vācijas pilsētas Ofenburgas muzeja, ziņoja The Local. Toreiz divi zagļi no sienas nocēla izbāzto degunradža galvu un ar āmuriem atdalīja ragus, kamēr vēl divi novērsa muzeja darbinieku uzmanību. Ragus iznesa no ēkas, paslēptus mētelī. Policijai izdevās arestēt pārkāpējus pēc tam, kad kontroles laikā uzgāja auto, kas reģistrēts, kā zagts Lielbritānijā.
Melnajā tirgū ragu cena var pārsniegt 42 tūkstošus latu kilogramā. Īpaši pieprasīta šī prece ir Austrumāzijā, kur tai piedēvē dzimumtieksmi stimulējošas un pat vēzi dziedinošas īpašības, lai gan zinātniski tas nav apstiprināts. «Ragi sastāv no keratīna,» laikrakstam Suddeutsche Zeitung stāstīja Norberts Nīdernoštede no Vācijas Muzeju asociācijas. «Tikpat labi var košļāt arī savus nagus.»
Ragi pazūd ne vien no muzejiem, privātpersonu kolekcijām un citām ekspozīcijas vietām. Ik gadu ragu dēļ tiek noslepkavoti simtiem dzīvnieku. Brīvē palikuši tikai ap 30 tūkstošiem degunradžu, no kuriem lielākā daļa meklējama Dienvidāfrikā.