Skatienus P2P platformu virzienā vērsušas arī lielās korporācijas, piemēram, Google nesen ieguldīja gandrīz 64 miljonus latu vienā no diviem ASV lielākajiem tautas fondiem Lending Club. (Jāpiebilst, ka ievērojama daļa kolektīvās finansēšanas interneta vietņu darbojas tikai savās mītnes valstīs - kā mazāku risku, tā likumdošanas neskaidrību dēļ. Šī iemesla dēļ Latvijā labi zināmas platformas, tādas kā Kickstarter vai Indiegogo, ir nedaudzie no tautas fondiem, kas darbojas starptautiskā mērogā. Tā ASV vadošās P2P platformas Lending Club un Prosper katra palīdzējušas piesaistīt vairāk nekā vienu miljardu latu, kamēr Kickstarter vēl nav sasniedzis pusmiljarda robežu. Tiesa, Kickstarter savu darbību ierobežo tikai ar ziedojumiem un priekšapmaksām.)
Kopumā gan finanšu analītiķu vidū valda pārliecība par nozares tālāku uzplaukumu - Massolution prognozē, ka šogad ar P2P platformu starpniecību piesaistīto līdzekļu apjoms globālā mērogā sasniegs jau 2,6 miljardus latu. Īpašas pieminēšanas vērts ir fakts, ka daudzos pētījumos norādīts - tuvākajos gados tautas fondu uzplaukums gaidāms tieši Lielbritānijā, kur banku izsniegto kredītu apjoms pērn kritās kopumā par 3,3% (valsts bankās pērn apstiprināti tikai 38% mazā un vidējā biznesa projektu pieteikumu), kamēr aizdevumu ar P2P platformu starpniecību apjoms pieauga par 250%.
Uz tendenci, ka Lielbritānijā strauji pieaug aizdevumu skaits, izmantojot P2P platformas, norāda arī laikraksts Financial Times. Pēc viena no lielākajiem britu tautas fondiem datiem, vidējais šādu aizdevumu apjoms valstī ir aptuveni 28,9 tūkstoši latu, bet vidējais peļņas procents - 8,2% gadā. Savukārt Ernst&Young aprēķinājis, ka Lielbritānijas P2P sektora apjomi šogad sasniegs 247,5 miljonus latu, bet 2016. gadā, pastāvot līdzšinējām tendencēm, pārsniegs 820 miljonus. Tikmēr valsts inovāciju centrs NESTA uzskata, ka P2P platformu potenciāls Lielbritānijā ir vismaz 10,2 miljardi latu gadā.
Ernst&Young gan aicina atcerēties, ka šādus ieguldījumus pagaidām tikpat kā nav iespējams apdrošināt, kā arī to, ka platformas ir pateicīga vide krāpniekiem un lielākoties darbojas nesakārtotas likumdošanas apstākļos (daļēji izņemot ASV un Ziemeļvalstis). Tomēr šie argumenti acīmredzami nobāl tautas fondu aizstāvju apgalvojumu priekšā, ka likumdošanas bāze un drošības pasākumi strauji pilnveidojas, bet pašas P2P platformas, kuras apgūst aizvien jaunas jomas, ielaužoties pat medicīnisko pētījumu vai alternatīvās enerģētikas sfērās, uzskatāmas par nākotnes finanšu sistēmu, kas var izrādīties daudz efektīvāka par esošo, kurā dominē bankas, lielās korporācijas un finanšu spekulanti.