RP nekādus aicinājumus Ķīlim, kurš nav partijas biedrs, neizteiks, un viss būs atkarīgs no ministra veselības stāvokļa. R. Ķīlis pašlaik ir garākā prombūtnē, kuras laikā cenšas uzlabot savu veselību, turklāt viņš ir paņēmis atvaļinājumu, lai saprastu, vai var turpināt pilnvērtīgi strādāt.
Dombrovskis norādīja, ka ministram ir jābūt spējīgam pilnvērtīgi veltīt laiku savas nozares politikas īstenošanai. Politiķis uzsvēra, ka lēmums par turpmāko nebūs R. Ķīļa, partijas vai frakcijas vienpersoniska izšķiršanās, bet gan kopīgs lēmums.
Ministra padomnieks Reinis Tukišs norāda: «Lēmums par Izglītības un zinātnes ministrijas vadību būs kopīgs lēmums, un tas tiks pieņemts pēc ministra atgriešanās darbā. Tā notiks nākamās nedēļas sākumā.» R.Tukišs informē, ka nākamnedēļ ministrs tiksies gan ar frakciju, gan ar partijas valdi, lai kopīgi izlemtu par to, kā rīkoties tālāk.
RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters uzskata, ka R. Ķīļa nespēja ilgstoši pildīt pienākumus nav pieņemama, taču ministram pašam jāizlemj - atstāt amatu vai turpināt darbu. Savukārt cita RP politiķe Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica, vērtējot iespējamo ministra nomaiņu, norādīja, ka «mums vajadzīga valdības stabilitāte, nevis nepārtrauktas maiņas un turbulences». Kalniņas-Lukaševicas un Dombrovska uzvārdi politikas kuluāros ir izskanējuši kā iespējamie ministra amata pārņēmēji, taču šie kandidāti esot atmesti. Gadījumā, ja Kalniņa-Lukaševica noliktu deputāta mandātu un kļūtu par ministri, viņas vietu parlamentā varētu ieņemt olšteinietis, kurš varētu pievienoties neatkarīgo deputātu grupai, - tāpēc tiek apšaubīta iespēja viņu nominēt šim amatam.
Kā viens no ministra amata kandidātiem neoficiāli tiek minēts Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš. Vaicāts, vai viņš būtu gatavs kļūt par ministru, ja R. Ķīlis demisionētu, LU rektors sacīja, ka viņam šādu plānu nav. LETA