It kā nav iemesla diskusijai, jo pastāv taču gan Ministru kabineta noteikumi, gan Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par pāreju uz vasaras laiku, kas nosaka arī pāreju atpakaļ uz ziemas laiku. Tomēr mūsu lielā kaimiņvalsts Krievija šoruden uz ziemas laiku nepāries, un divu stundu starpības dēļ šajā Jaungadā pirmo salūtu Imantā, Ķengaragā un citviet dzirdēsim nevis vienpadsmitos, bet jau desmitos vakarā. Tādēļ ir iemesls jautāt - varbūt vasaras laikam nemaz nav tik lielas jēgas un bez tās pulksteņa griešanas var iztikt? Bet, ja tā: pie kura laika palikt - ziemas vai vasaras? Vispār dīvaini, ka šopavasar palaidām garām vasaras laika trīsdesmitgadi - Ekonomikas ministrija ziņo, ka Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Nebija nekādu krāšņu pasākumu, neviens netirgoja suvenīru pulkstenīšus vai kādus citus nieciņus. Regulāri uzvirmo un apklust diskusijas par ekonomisko izdevīgumu, kas ir galvenais arguments pulksteņu pagriešanai, un par ietekmi uz veselību. Manis aptaujātie garāmgājēji pie Laimas pulksteņa sprieda dažādi - vieni labprāt paliktu pie esošā laika, citi (īpaši bērni un jaunieši) priecājās par iespēju no rīta gulēt ilgāk. Rīgas domnieks Valdis Gavars saka - mazāk tiek tērēta elektrība, bet cilvēka dzīvē tas neko daudz nemaina.
Diskusija sākās jau padomju laikā, īpaši sākumā par to rakstīja laikrakstos un runāja televīzijā, atceras Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics. Viņš saka - nav pamata vainot pulksteņa griešanu daudzu cilvēku veselības traucējumos: «Varbūt kaut kādas problēmas var rasties Jānim un pilnīgi pretēji būt Pēterim.» Arguments, kāpēc vasaras laiks ieviests, bijusi darba produktivitātes palielināšana, lai pēc iespējas mazāk cilvēkiem būtu jāstrādā dienas tumšajā laikā. Savulaik bijis pat priekšlikums katru mēnesi griezt pulksteni par desmit minūtēm, taču tas atzīts par pārāk sarežģītu. Pirmos gadus pulksteņa griešana notika mēneša pirmajā datumā neatkarīgi no tā, kāda nedēļas diena tā ir, taču vēlāk speciālisti ieteica pāreju veikt sestdienā, lai svētdienas laikā organisms adaptētos.
Pie Laimas pulksteņa diezgan ilgi stāvēja kāds vīrietis ar sārtām gerberām. Ar mani viņš negribēja runāties un, kamēr tērzēju ar citiem, laikam taču savu dāmu bija sagaidījis. Vēl pēc vasaras laika.