Nu ko, riskēsim!
Evija ir valmieriete, tomēr pēc vidusskolas, gribēdama sākt no vecākiem neatkarīgu dzīvi, viņa Vidzemes Augstskolas politoloģijas studiju vietā, kur bija iestājusies budžeta grupā, izvēlējās mācīties Rīgā – paralēli divās Latvijas Universitātes studiju programmās. "Angļu filologos iekļuvu budžeta grupā, kas bija sasniegums, jo konkurss bija 25 cilvēki uz vienu vietu. Bet ekonomika un finanses man šķita sirdij tuvākas, tāpēc dienas nodaļā sāku studēt starptautiskās ekonomiskās attiecības, bet angļu filoloģiju – vakaros," Evija stāsta. Visu savienot nebija viegli – kā viņa no rīta izgāja no studentu kopmītnēm, tā ap 22.00 tikai atgriezās. Režīms kļuva vēl skarbāks, kad ģimenes finansiālo apstākļu dēļ Evijai bija jāsāk strādāt, tāpēc no turpmākām angļu filoloģijas studijām nācās atteikties.
Kļuvusi par Shell degvielas uzpildes stacijas darbinieci, Evija iepazina benzīntanka daudzveidīgo ikdienu – no telpu uzkopšanas līdz pat preču pārdošanai, inventarizācijām, saskarei ar pircējiem utt. "Tas man joprojām ļoti noder – zinu, kā šie procesi notiek," Evija saka un kā otru lielāko ieguvumu no savas pirmās darbavietas min krievu valodu – konstatējusi, ka ar krieviski runājošu pircēju īstenībā nemaz neprot sarunāties, Evija ķērās pie pašmācības.
Shell viņa nostrādāja līdz pat augstskolas absolvēšanai, kad bija jāformulē nopietnāki profesionālās dzīves mērķi. "Mana vīzija bija – gribu strādāt lielā, starptautiskā kompānijā. Gan pieredzes un plašā redzējuma dēļ, ko starptautiska kompānija var sniegt, gan izaugsmes iespēju dēļ," Evija pamato.
Uzņēmums Rimi Baltic tobrīd vēra vaļā savu pirmo hipermārketu t/c Alfa. "Tā kā man bija hotdogu gatavošanas pieredze, mani pieņēma darbā kā Ātro uzkodu nodaļas vadītāju," Evija smejas. Nodaļa toreiz bija lete Rimi veikala pirmskases zonā, kur varēja nopirkt kafiju, saldējumu, sviestmaizes u. tml. "Tolaik Latvijā neviens nezināja, kas īsti ir hipermārkets. Tā nu man pateica – te tev būs nodaļa, izdomā sortimentu, savāc komandu un palaid to visu! Tā bija mana pirmā skola, kā būt par vadītāju, man bija astoņi darbinieki. Protams, bija daudz kļūdu, bet daudz ko no tām mācījos."
Evijas karjera Rimi Baltic diezgan strauji attīstījās. Viņa sāka palīdzēt arī citos administratīvos darbos, bet pēcāk piekrita piedāvājumam vadīt jaunatvērto Rimi hipermārketu t/c Mols. "Uzņēmuma ģenerāldirektors intervijā teica – nu ko, Evija, riskēsim! Viņš bija norvēģis, un Norvēģijā tas nav īsti normāli, ka cilvēks 23 gadu vecumā kļūst par veikala vadītāju. Bet Latvijā tā tolaik notika daudzās jomās," Evija stāsta.
Jau drīz viņu uzaicināja pievienoties 4–5 speciālistu komandai, kas braukāja pa Latviju un vēra vaļā Rimi hipermārketus – pieņēma darbā darbiniekus, sagatavoja un atvēra veikalu un devās tālāk. "Jaunības maksimālismā bija aizraujoši padzīvot dažādās Latvijas pilsētās – divus mēnešus Daugavpilī, divus Liepājā utt. Tā tu savādāk izjūti un iepazīsti attiecīgo pilsētu. Bija arī ārpusdarba dzīve kopā ar kolēģiem – bija jautri un saliedējoši."
13 gadu Sky
Kad Rimi vadības komanda pārgāja strādāt uz uzņēmumu Palink, lai ieviestu Latvijā Iki veikalu ķēdi, Evija tika paaicināta līdzi. Te viņa nonāca sev jaunā teritorijā – iepirkumu jomā. "Sākumā biju viena, bet veidojām komandu, augām. Vēlāk man uzticēja arī vienu no preču kategorijām Lietuvā, kur Iki ir lielākais veikalu tīkls, tāpēc pusi nedēļas uzturējos Latvijā, pusi Lietuvā," Evija stāsta. Šis darbs viņai iemācījis, kā iepirkumu procesam pieiet analītiski un saredzēt peļņas potenciālu jau Excel tabulās. "Neslēpšu, ka lietuvieši kā uzņēmumu īpašnieki uz lietām skatās pragmatiskāk," Evija komentē.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 4. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
sorry
Vārds