Pielāgojas demogrāfijai
Baltic International Bank padomes locekle Ilona Guļčaka vērš uzmanību uz demogrāfiskajām tendencēm – gados vecāku cilvēku īpatsvars sabiedrībā ar katru gadu palielinās. Aprēķini rāda – ja 2016. gadā 65 gadus vecie un vecākie iedzīvotāji veidoja 19,2% no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju skaita, tad līdz 2030. gadam ES iedzīvotāju vidū senioru īpatsvars būs jau 23%. "Arī pēc 2030. gada ar katru desmitgadi gados veco iedzīvotāju skaits tuvosies 30% no sabiedrības. Strauji palielināsies arī to iedzīvotāju skaits, kuri būs pārsnieguši 85 gadu slieksni, turklāt mūsdienu dzīves līmenis un medicīna spēj nodrošināt senioriem aktīvas vecumdienas. Tādējādi esmu pārliecināta, ka jau tuvā nākotnē potenciāli konkurētspējīgākas būs tās bankas, kuras spēs nodrošināt arī gados vecākiem klientiem nepieciešamos finanšu pakalpojumus un senioriem draudzīgus tehnoloģiskos risinājumus," spriež Guļčaka.
Pēc viņas domām, vēl viens, ļoti plašs un perspektīvs klientu segments ir tie Latvijas iedzīvotāji – gan jaunieši, gan dažādu nozaru speciālisti, kuri uz īsāku vai ilgāku laiku dodas uz citām ES valstīm studēt vai strādāt. "Eurostat dati liecina, ka joprojām Latvija ir pirmajā vietā ES pēc tā, cik liela loma diasporas ārvalstu pārskaitījumiem ir iekšzemes kopproduktā," norāda baņķiere. Viņa vērš uzmanību, ka klientu portfeļa diversifikācija pēdējo gadu laikā ir viens no Baltic International Bank darbības virzieniem, un pašlaik gandrīz trešā daļa no mūsu klientiem ir Rietumeiropas iedzīvotāji. "Mēs redzam, ka Latvijas banku pakalpojumi un nodrošinātais servisa līmenis Rietumeiropā ir konkurētspējīgs, un arvien pieaugošās globalizācijas apstākļos šī komercdarbības niša kļūs arvien perspektīvāka," bankas skaitījumu pauž Guļčaka
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 12. jūnija, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
kolhoza galvenais grāmatvedis
GoodMan&ParexK&K
hrv0301