Tā kā mūsu saruna notiek ceturtdien, 2. martā, pa šīm dienām var ļoti daudz kas mainīties saistībā ar Krievijas iebrukumu un karu Ukrainā, un ir grūti nojaust, kāda būs situācija pirmdien. Un tomēr – bijām tikko sākuši kārpīties ārā no Covid19 pandēmijas radītās krīzes sekām un plānojām sākt atkopt mūsu ekonomiku, taču šobrīd visa pasaule piedzīvo kardinālas pārmaiņas globālajos ekonomikas procesos. Kā vērtējat šo situāciju, un vai vispār ir iespējams patlaban prognozēt, kādas sekas izjutīsim?
Mēs līdzšinējos divus gadus tiešām centāmies sadzīvot ar Covid-19 izraisītajām situācijām, uzņēmēji un arī katrs cilvēks individuāli meklēja risinājumus, lai pielāgotos jaunajai situācijai. Jau pandēmijas pirmā pīķa laikā Ekonomikas ministrija (EM) kopā ar uzņēmējiem strādāja pie stratēģijas, kā šo laiku pārvarēt. Uzņēmēji toreiz definēja trīs galvenos blokus – stabilizēt, pārorientēties un augt –, kas būtībā korelēja arī ar nacionālo industriālās politikas plānu, kurā definēts mērķis 2027. gadā sasniegt Latvijas eksporta apjomu 27 miljardu eiro apjomā. Atminos, ka tolaik diskusijā valdībā daudzi diezgan skeptiski uz to skatījās, tomēr, par spīti pandēmijai, mēs uz šo mērķi virzījāmies. Uzņēmumiem šo laiku pārvarēt palīdzēja dažādas apjomīgas atbalsta programmas – apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai, atbalsti darbaspēka saglabāšanai un infrastruktūras uzturē
Visu sarunu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 7. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!