Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Gads ABLV pašlikvidācijas zīmē © DIENA(20)

Šāds process nav normatīvos regulēts, valstī nav tādas pieredzes. Likuma regulējums domāts gadījumam, ja likvidē mazāko, nevis lielāko banku. Tā intervijā Romānam Meļņikam apstākļus raksturo ABLV Bank likvidācijā iesaistītie - likvidators, finanšu eksperts Andris Kovaļčuks un zvērināta advokāte, Sorainen Latvijas biroja vadošā partnere Eva Berlaus.

JKP: Ar lēmumu par Krieviju EPPA diskreditē savas vērtības

Jaunā konservatīvā partija (JKP) kategoriski neatbalsta Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) lēmumu atjaunot Krievijas delegācijas balsstiesības organizācijā, par JKP Saeimas deputātes un asamblejas delegātes no Latvijas Linda Ozolas pausto aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā.

Viedoklis: ERAF nauda, kas paredzēta koncertzāles būvniecībai Rīgā, tai nemaz nepienākas(2)

Laikraksta Diena 14. jūnija pielikumā Sestdiena publicētajā intervijā ar Finanšu ministra padomnieku Intu Dālderi 9 (!) reizes ir uzsvērti atkārtots: "mums koncertzālei ir paredzēti 23 miljoni eiro no Eiropas struktūrfondiem", "Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 23 miljoni ir vienīgā nauda, kas [...] būs pieejama Rīgas koncertzālei", "mums ir šie 23 miljoni, kurus iespējams izmantot, lai koncertzāles vajadzību atrisinātu" un tamlīdzīgi, raksta RTU Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš.

Kompensācija par neatdoto – vēsturiskā taisnīguma vārdā © DIENA(23)

Atkal aktualizēto tēmu par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto ebrejiem piederošo nekustamo īpašumu vērtības kompensēšanu intervijā Romānam Meļņikam komentē Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāja vietnieks un Latvijas Ebreju kopienas restitūcijas fonda valdes loceklis Dmitrijs Krupņikovs.

Publicists: Rīgas domes izzagšanas sociālie un psiholoģiskie cēloņi(26)

Rīgas dome nekad nav bijusi caurskatāma institūcija, kas darbotos sabiedrības interesēs, jo allaž ir dalījusi milzu kapitālu, pārvaldījusi vērtīgus pilsētas īpašumus, pieņēmusi lielajam biznesam svarīgus lēmumus, un ap katru no šiem lēmumiem allaž spietojušas ieinteresētās personas, cenšoties ietekmēt iznākumu par labu sev un savām interesēm.

Vai visiem jābūt iespējai iegūt augstāko izglītību?(3)

Spēja samaksāt par studijām un segt ikdienas tēriņus ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē augstākās izglītības pieejamību – tieši sociālekonomiskie aspekti lielai daļai jauniešu ir šķērslis studiju uzsākšanai vai turpināšanai. Kreditēšanas sistēma nav būtiski mainījusies pēdējo 20 gadu laikā, tāpēc šajā jomā steidzami nepieciešams veikt reformas.

Runa nav tikai par naudu. Intervija ar pedagogu arodbiedrības vadītāju Ingu Vanagu © DIENA(12)

"Iespējamais streiks un arī pikets, kas bija 20. martā, nav tikai par naudu. Pedagogi pieceļas kājās tāpēc, ka tā ir viena no retajām profesijām, kur nemitīgi tiek prasību latiņa paaugstināta, reformu skaits palielināts, nemitīgi norādīts, ka vēl kaut kas ir par maz un par maz." Par to, kā valsts nereti apgrūtina dzīvi skolotājiem, jo sāktās reformas mēdz būt paviršas, intervijā Baibai Krastiņai stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Asociācija: Jādod iespēja kompensējamos medikamentus izpirkt pa daļām(3)

Uzspiestā nepieciešamība visus kompensējamos recepšu medikamentus iegādāties vienā reizē, pat ja recepte izrakstīta trīs mēnešu periodam, pacientiem bieži vien ir pārāk smaga nasta. Ārsti iespēju robežās cenšas palīdzēt, izrakstot trīs receptes – katram mēnesim savu. Taču tas ievērojami apgrūtina gan pacientu, gan ārstu ikdienu, ja pacientam ir jālieto pa 10, 15 un vēl vairāk medikamentiem, kā tas bieži ir multimorbīdu jeb ar daudzām hroniskām slimībām sirgstošu pacientu gadījumā. Ārsts raksta kaudzi recepšu, bet aiz kabineta durvīm gaida gara pacientu rinda. Lai situāciju mainītu, Veselības ministrijai ir jārod iespēja atcelt ierobežojumu, kas liedz kompensējamos medikamentus izpirkt pa daļām.

Pabriks: Litenes notikumi vairs nekad neatkārtosies(19)

Pieminot 1941. gada 14. jūnija notikumus, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem, Gulbenē un Litenē notika komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi. Tajos piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Vējonis: Represēto piemiņa nav tikai mūsu valsts iekšējā lieta(4)

"Represēto piemiņa nav tikai mūsu valsts iekšējā lieta. Padomju režīma noziegumi ir noziegumi pret cilvēci. Tādēļ mūsu pienākums ir aizvien nostiprināt objektīvu vēstures izpratni, kopā ar citām Austrumeiropas un Baltijas valstīm turpinot mērķtiecīgi veidot kopēju Eiropas Savienības atmiņu politiku," Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā uzrunā atgādina Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Publicējam visu prezidenta uzrunu.

Bendiks: Vasarīgs prātojums par vecajiem(16)

Pēc pērno Saeimas vēlēšanu raibajiem rezultātiem daudziem vērotājiem šķita, ka politiskā situācija ir nestabīla un turpmākās vēlēšanas – Eiropas parlamenta un mūsu Valsts prezidenta – var mainīt spēku samērus koalīcijā. Šo sajūtu piebaroja zvārošanās frakciju iekšienē, neatkarīgo deputātu pastiprināta izlidošana un TV seriālu cienīga ņemšanās ap deputātu izdošanu kriminālvajāšanai. Lai arī paši jautrību uzturošie faktori turpat vien ir palikuši, tomēr jāsecina, ka valdība uz kādu laiciņu paliek, kāda ir, ar dažām itin svaigi saņemtām pielaidēm portfeļos. Šis ir ērts brīdis apcerei. Par jaunajiem ziņu un komentāru medijos ir pārpārēm, man šobrīd šķiet īstais brīdis paprātot par vecajiem. Ierastajā politiskajā ainavā ir uzmanības vērtas pārmaiņas.

VID: Stingrāka skaidras naudas kontrole mazinās nelegālās naudas apriti(3)

Ceturtdien, 13.jūnijā, Saeimā ir pieņemti grozījumi likumā "Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas". Tie paredz, ka no šī gada 1.jūlija Valsts ieņēmumu dienests (VID) drīkstēs kontrolēt skaidras naudas plūsmu ne tikai uz ārējās robežas, kā tas ir jau līdz šim, bet arī uz iekšējās robežas. Tas tiks darīts tikai pamatotu aizdomu gadījumā un mazinās noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu apriti Latvijā.

Pauž aizdomas par mērķtiecīgu kampaņu pret aprūpes centru Saulstari(1)

Pret ģimenes aprūpes centru Saulstari jau vairākus gadus tiek rīkota apzināta kampaņa - šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe (Salas novada vēlētāju apvienība Vienoti mūsu novadam). Sproģe apgalvoja, ka līdz pat šodienai pašvaldība neesot saņēmusi ne Labklājības ministrijas (LM), ne Tiesībsarga biroja pārbaužu aktus, kas būtu par pamatu centra darbības apturēšanai.

Daļa vecāku arvien bezatbildīgi izturas pret bērnu drošību. Saruna ar Sadales tīkla pārstāvi © DIENA(2)

Lai pievērstu maksimālu sabiedrības uzmanību elektrodrošībai un novērstu iedzīvotāju, bērnu un jauniešu nelaimes gadījumu riskus elektroiekārtu tuvumā, AS Sadales tīkls (ST) intensīvi izglīto Latvijas bērnus un jauniešus elektrodrošībā, viesojoties skolās un vadot elektrodrošības nodarbības, piedaloties drošībai veltītos pasākumos. "Neskatoties uz to, šogad AS Sadales tīkls lietotāju elektroietaisēs ir reģistrējusi sešas elektrotraumas, kuras guvuši bērni, tādēļ esmu pārliecināta – par drošību jāstāsta vēl un vēl," uzskata AS Sadales tīkls komunikācijas direktore Renāte Meļķe.

Kariņš: Domāju, ka Puntulis varētu būt ļoti labs kultūras ministrs(21)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), taujāts, vai operdziedātājs un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) kultūras ministra amatam virzītais Nauris Puntulis, viņaprāt, ir piemērots kandidāts, lai kļūtu par ministru, intervijā LNT sacīja, ka, viņaprāt, Puntulis varētu būt ļoti labs kultūras ministrs.