Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijā

Infektologs mierina, ka ar Covid-19 inficējies cilvēks uzreiz citam slimību nepārnes(14)

Infekcijas slimībām ir infekciozitātes periods, kas sākas kādu laiku pēc inficēšanās, tā kā mums noteikti ir laiks atrast visus cilvēkus, kas bijuši saskarē ar Igaunijā sasirgušo koronavīrusa Covid-19 pacientu, un tas tiks izdarīts, trešdien preses konferencē uzsvēra Veselības ministrijas (VM) galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Infektoloģe iesaka skolēnu brīvlaikā nedoties uz ārvalstīm Covid-19 uzliesmojumu dēļ(7)

"Ņemot vērā to, ka Covid-19 infekcijas skarto teritoriju ģeogrāfija paplašinās, plānojot skolēnu brīvdienu aktivitātes, nebūtu ieteicams doties ārpus valsts," uzsver Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle. "Februāris un marts ir arī tie mēneši, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji dodas uz Itāliju un citiem Eiropas kalnu kūrortiem slēpot. Ņemot vērā vīrusa izplatīšanos, arī šo braucienu nepieciešamību būtu ļoti kritiski jāizvērtē," uzsver infektoloģe.

VARAM: Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas īstenoto pašvaldību reformu(3)

Eiropas Komisija (EK) ir publicējusi savu 2020.gada ziņojumu par Latviju, kurā uzsvērta administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamība, kā arī analizēta pašreizējā situācija un prognozes, ja reforma netiktu īstenota, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Nemiro: Publiskajos būvdarbu līgumos svarīgi nodrošināt ģenerāluzņēmēju norēķināšanos ar apakšuzņēmējiem(2)

Būvniecības nozarē vairākkārt publiski izskanējuši gadījumi, kad ģenerāluzņēmēji nav norēķinājušies par padarītajiem darbiem ar apakšuzņēmējiem. "Droša uzņēmējdarbības vide un godīga konkurence ir pamata stūrakmeņi, uz kuriem būvējam politiku ekonomiskās izaugsmes nodrošināšanai. Ir jārod risinājums, lai novērstu situāciju, kad apakšuzņēmēji nesaņem samaksu par paveiktajiem darbiem. Ja apakšuzņēmējs nesaņem norēķinus, tas nevar izmaksāt algu darbiniekiem un norēķināties par citiem pakalpojumiem, kas apdraud uzņēmēja turpmāko darbību. Vienlaikus galvenais piegādātājs (ģenerāluzņēmējs) iegūst konkurences priekšrocības publiskajos iepirkumos, jo var piedāvāt zemāku cenu, jau sākotnēji ieplānojot nenorēķināšanos ar apakšniekiem," uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Rinkēvičs: Cilvēktiesību situācija Krimā nav uzlabojusies(9)

Balstoties uz Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja ziņojumiem, cilvēktiesību situācija prettiesiski anektētajā Krimā nav uzlabojusies, šodien ANO ministru paneļdiskusijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Premjers: Ar FATF lēmumu ir atjaunota valsts reputācija(10)

Ar pasaules centrālās organizācijas naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupas (FATF) lēmumu nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai ir atjaunota valsts reputācija, aģentūrai LETA uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).