Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijā

Ģirģens iebilst Šuplinskas plāniem iekšlietu koledžām atņemt augstskolu statusu(5)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) precizētais konceptuālā ziņojuma Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu projekts paredz, ka iekšlietu resorā esošajām trīs augstākās izglītības iestādēm – Valsts policijas koledžai, Valsts robežsardzes koledžai, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai – tiks atņemts augstskolu institūciju statuss, tās padarot par profesionālās izglītības iestādēm. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir satraukts par sekām, kādas šīs pārmaiņas varētu atstāt uz iekšlietu nozares prestižu un konkurenci, portālam Diena.lv pavēstīja iekšlietu ministra padomniece Beata Jonite.

Mediķi: Nacionālā attīstības plānā jāparedz investīcijas cilvēkos(9)

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) paziņojumā medijiem pauž, ka topošais Nacionālais attīstības plāns (NAP) 2021. – 2027. neatbilst Latvijas valsts un sabiedrības ilgtermiņa interesēm. "Plānotais finansējums, kā arī investīcijas infrastruktūrā un iekārtās neveicinās mūsdienīgas veselības aprūpes sistēmas izveidi. Situāciju ir iespējams mainīt nākamajā periodā paredzot OECD standartiem atbilstošu valsts finansējumu veselības aprūpes pieejamības un valsts apmaksātas ārstēšanas nodrošināšanai visiem Latvijas iedzīvotājiem," teikts mediķu paziņojumā.

Lībiņa-Egnere: Dzimumu līdztiesības jomā Latvija uzrāda ievērojamu progresu(5)

Latvija panākusi būtisku progresu dzimumu līdztiesības veicināšanā un, pateicoties mērķtiecīgiem soļiem un pārdomātai politikai, sekmē sieviešu diskriminācijas izskaušanu, šodien ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas 75.sesijā Ženēvā, Šveicē sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Strautiņš: Degviela kļūst dārgāka, bet vispārēja inflācijas lēciena nebūs(3)

Patēriņa cenas janvārī Latvijā vidēji pieauga par 2,2%. Tai skaitā precēm kāpums bija 2,0%, bet pakalpojumiem – 2,7%. Arī turpmāk pakalpojumu cenas augs straujāk. Pakalpojumu cenu inflāciju virzošā algu kāpuma inerce būs spēcīga, par spīti lēnākai izaugsmei. Savukārt preču cenas labvēlīgi patērētājiem ietekmēs globālās izejvielu cenas.

Kariņš: Rebenoks netiks virzīts uz Latvenergo padomi(2)

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks netiks virzīts uz a/s Latvenergo padomi, šodien pēc koalīciju veidojošo partiju Sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

LIZDA: Briselē nepieciešams Latvijas zinātnes vēstnieks(7)

Briselē ir nepieciešams Latvijas zinātnes vēstnieks, uzskata Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA). Kā aģentūru LETA informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters, šāda vēstnieka galvenais uzdevums būtu aizstāvēt savas valsts zinātnes un zinātnieku intereses.

Levits: Mūsu valsts pārvaldība nav pietiekami moderna(28)

Latvijas valsts pārvaldība ir piemērota 20.gadsimta valstij, tā līdzinās lielas pašvaldības pārvaldībai, jo nav pietiekami kompleksa un "nenosedz" visas jomas, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes izteicās Valsts prezidents Egils Levits.