Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Apinis: Veloceliņš pilsētas iedzīvotāju drošībai(29)

Veloceliņš pašvaldības (piemēram, Rīgas) politiķu un ierēdņu prātos nozīmē nelielas ļaužu grupas nepamatota prasība tērēt pašvaldību līdzekļus veloceliņiem. Rīgas kungiem ir pamats uzskatīt, ka daudz ērtāk naudu tērēt, uzturot Rīgas satiksmi, Rīga.lv, krāsojot ēkas, būvējot un pārbūvējot Barona ielu vai vismaz izveidojot atkritumu izvešanas konsorciju (kā portāli raksta– ar Andra Šķēles impēriju) ar pusmiljarda apgrozījumu.

Ekonomists: Rūpniecības dati rada bažas par attīstību reģionos(7)

"Latvijā dzīvot nekad nav garlaicīgi" ir vārdi, ar ko var raksturot apstrādes rūpniecības datus par maiju. Tas ir arī mierinājums, lasot ne visai iepriecinošas ziņas. Kopējais pieaugums gada griezumā ir vājākais kopš pērnā jūlija. Apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi gandrīz nav mainījies, bet pret pērno maiju ir tikai 1,7% kāpums. Strauji noplacis apgrozījuma pieaugums, sasniedzot tikai 2%, turpretim iepriekšējos četros mēnešos tas bija starp 6,6% un 12%. Tas signalizē par iespējamām grūtībām pārdošanā un pieticīgiem izlaides rādītājiem arī turpmākajos mēnešos.

Mūrniece: Dzīvības nekad vairs nedrīkst tikt izdzēstas tautības dēļ(6)

Saglabāt mūžīgā piemiņā holokausta upurus un darīt visu, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ, tas ir visu valstu politiķu uzdevums 21. gadsimtā, ceturtdien, 4. jūlijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), uzrunājot klātesošos Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltītajā ziedu nolikšanas ceremonijā.

Viņķele: Lai nozares finansējums tiktu izlietots efektīvi, tam jābūt pietiekamam(33)

Lai efektīvi izmantotu veselības aprūpes nozares finansējumu, sistēmā jābūt noteiktam finanšu resursu līmenim - tādējādi varētu investēt ilgtermiņa risinājumos, kas izmaksas samazinātu, norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), komentējot premjera Krišjāņa Kariņa (JV) paustās bažas par veselības nozares finansējuma efektīvu izmantošanu.

Pabriks par robežas jautājumu: Netaisāmies starp ministrijām strīdēties(32)

"Ir nekorekti visu laiku skatīties citu ministriju maciņos. Tā ir, manuprāt, latviešu nenovīdība - ja man ir divas govis, bet kaimiņam trīs, labāk lai kaimiņam viena nosprāgst. Domāju, tā nav pareizā pieeja, mēs esam vērsti uz sadarbību, netaisāmies starp ministrijām strīdēties. Es nekad kā ministrs neesmu gājis un neiešu censties savai ministrijai dabūt lielāku budžetu norādot, kas notiek citu ministriju budžetos. Jānāk pašiem ar saviem piedāvājumiem," ceturtdienas rītā sarunā par austrumu robežas apsargāšanu telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes izteicās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Burkāns nodokļu maksātājiem © DIENA(14)

"Čeku loterijām ir daudz dažādu variāciju, katrā valstī ir kaut kādas atšķirīgas nianses, akcenti. Atšķiras arī, piemēram, loterijas balvas. Bet skaidrs, ka mazumtirdzniecības tīkls ir tādā veidā, manuprāt, ļoti efektīvi paliekams zem valsts lupas," par Latvijā nupat ieviesto čeku loteriju Romānam Meļņikam stāsta eksperts, zvērinātu advokātu, biroja Sorainen partneris Jānis Taukačs.

Rostovskis: "Universālie kareivji" un "iekalšana" pret izpratni, vēlmi izzināt un pētīt(6)

Ir pienācis laiks mainīties un būt drosmīgiem, lai nākotnē attīstītu talantus. Esam brīdī, kad valsti ir jāatbalsta un jāvedina pieņemt jaunu un modernu pieeju vidusskolēnu turpmākajai izglītošanai, kur ikviens jaunietis būtu motivēts attīstīties, pētīt un izzināt. Šoreiz pašiem jāatbild uz jautājumu: vai vēlamies, lai skolas būtu kvalitatīvas vai turpināsim savus bērnus "vest grāvī", ar cerību, ka viņi paši spēs kaut kad no tā izrāpties?

Negrib apzagt nacionālo lepnumu © DIENA(17)

Prieks, ka policija ir devusi ļoti smagu triecienu nelegāla satura izplatīšanai, – intervijā Romānam Meļņikam saka biedrības Par legālu saturu izpilddirektore Dace Kotzeva.

Asociācija: Klasiskā izpratnē īstermiņa kredīti Latvijā vairs nebūs pieejami

Stājoties spēkā grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, iedzīvotājiem Latvijā turpmāk vairs nebūs pieejami īstermiņa aizdevumi, vai arī to izskatīšanas un izsniegšanas ilgums būs vairākas dienas, aģentūru LETA informēja Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) vadītājs Gints Āboltiņš.

Lembergs: Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta(16)

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības stāvokļa dēļ pārtrauc manis aizstāvību un aptur darbību advokatūrā. Prokurors Juris Juriss atsevišķos masu medijos momentā komentēja situāciju, bet visizvērstāk ar Rūdolfu Meroni pastarpināti saistītajā portālā BNN, ko tradicionāli pārpublicē cits ar viņa interesēm saistītais portāls Ventspilnieks. Tajā viņš norāda, ka "pašlaik Lemberga lietā ir nepieciešamie aizstāvji, kas spēj pilnvērtīgi izskatīt lietu. Tas, ka viņš [Krastiņš] ir slims, mūsuprāt, nekādā veidā nesašaurina un neiegrožo tiesas pienākumu izskatīt šo lietu arī ar esošo advokātu saturu. [..] Proti, tas, ka viņš meklē vēl kādu advokātu, nav ierobežojums [kriminālprocesa izskatīšanai]. Lembergam pietiek ar esošajiem advokātiem, viņam ir tiesības paralēli meklēt arī trešo, tomēr šī iemesla dēļ nedrīkstētu atlikt tiesas procesu."

Bijušais PVD vadītājs: Vispareizāk Ukrainas olas turēt uz robežas līdz analīžu rezultātiem(6)

Vislabākais risinājums, lai pasargātu iedzīvotājus no iespējamas saslimšanas ar smagu infekcijas slimību salmonelozi, kas var izrādīties arī letāla, būtu no Ukrainas importēto olu un olu produktu aizturēšana uz robežas līdz laboratorisko analīžu rezultātu noskaidrošanai, neielaižot tālāk iekšzemē, uzskata bijušais Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Vinets Veldre.