Latvijā sarūk ārstu skaits, bet pieaug māsu skaits ar augstāko izglītību, liecina Centrālā statistikas pārvaldes (CSP) jaunākā publikācija Latvijas statistikas gadagrāmatā 2015.Tā, piemēram, 2010.gadā Latvijā bija 7951 visu specialitāšu ārsts, 2011.gadā - 7987 , 2012.gadā - 7998, 2013.gadā - 7991 ārsts, bet 2014.
Dzīvi pagastā vai mazpilsētā būtiski sadārdzina augstās izmaksas par transportu, kas nepieciešams, lai nokļūtu darbavietā reģiona centrā. Izmaksas var veidot pat pusi no darba algas, tādējādi samazinot motivāciju strādāt. Savukārt pārcelšanos tuvāk darbavietai apgrūtina mājokļu sliktā pieejamība: vai nu mājokļu trūkst, vai to īres maksa ir visai augsta.
«Vervētājfirmu» uzburtie solījumi par darba iespējām ārzemēs Latvijas medicīnas māsām mēdz arī nepiepildīties - nonākušas svešajā valstī, māsas attopas gluži citā realitātē. Gūtā mācība ir skarba un reizēm pat kaunpilna, taču dažas māsas piekrita ar Dienu dalīties, tā kā patlaban aktīvi notiek medicīnas māsu vervēšana.
Latvijā palielinājusies skolu beigušo medicīnas māsu aizbraukšana strādāt uz citām valstīm, jo vēl 2008.gadā Latvijā palika strādāt 71% medicīnas māsu, bet šogad rādītāji esot graujoši - paliek tikai 16%, kam par iemeslu kalpo aktīvā Latvijas mediķu vervēšana uz Skandināvijas valstīm, šodien raksta Neatkarīgā.
Medicīnas māsu skaits Latvijā uz vienu iedzīvotāju jau pašlaik ir mazāks nekā vidēji Eiropā, un tieši šīs profesijas pārstāvju nākotnē varētu pietrūkt, intervijā aģentūrai BNS sacīja veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība)."Statistika liecina, ka kopumā Latvijā ārstu skaits atbilst vidējiem Eiropas rādītājiem.