Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +27 °C
Skaidrs
Piektdiena, 19. augusts
Melānija, Imanta

Žaņa Lipkes memoriāls

Paslēpties virtuālā Lipkes bunkurā

"Ar to es tieši gribēju pievērst uzmanību!" smejas Elizabete Grinblate, kad saku, ka esmu uzķērusies uz frāzes "izspēlēt holokaustu" viņas referāta nosaukumā. Jaunā Latvijas Universitātes (LU) pētniece pavisam drīz būs pabeigusi savu maģistra darbu par sarežģīta kultūrvēsturiskā mantojuma digitalizāciju. Cita starpā – arī par virtuālās realitātes un spēļošanas (jeb geimifikācijas) izmantošanu, stāstot par smagajām tēmām muzejos, memoriālos un par lietotāju pieredzi šādās situācijās.

Finansiāli atbalstīs astoņu privāto muzeju darbību Rīgā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) piešķirs finansiālu atbalstu astoņu galvaspilsētas privāto muzeju projektiem, kas īstenojami līdz šī gada 31.decembrim, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Izdod Ineses Zanderes bērnu grāmatas Puika ar suni otro daļu

Bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs, sadarbojoties ar Žaņa Lipkes memoriālu, iznākusi Ineses Zanderes vēstures stāsta bērniem Puika ar suni otrā burtnīca Bunkurs, ko ilustrējis Reinis Pētersons, informēja izdevniecības pārstāvji.

Kas ir mājas? Diānas Dimzas-Dimmes izstādes Mājvieta recenzija

Mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes izstāde Mājvieta, kas ir aplūkojama Žaņa Lipkes memoriālā, atgādina – mēs dzīvojam blakus vai tieši tajās mājās, kurās dzīvoja tie, kas toreiz citus nodeva, un arī tie, kas glāba.

Satrauc arvien lielāka sabiedrības radikalizācija

Uzņēmējs un ekspremjers Māris Gailis intervijā Aismai Orupei stāsta par Žaņa Lipkes jubilejas pasākumiem, Drosmes nama būvniecības ieceri, Vāgnera nama projektu un citām aktualitātēm.

Bedre, ko izrok dzīvei, nevis nāvei. Izrāde bērniem Puika ar suni Žaņa Lipkes muzejā

"Man vienmēr ir interesējis Otrais pasaules karš. Skatos filmas par šo tēmu, ar aizrautību lasu stāstus un grāmatas. Tā ir tēma, kas neapnīk, to var pētīt un pētīt," tā saka režisors Jānis Znotiņš un izstāsta, ka viņam paveicies izlasīt Ineses Zanderes grāmatu Puika ar suni. "Es sapratu, ka par šo kara tēmu var runāt ar bērnu auditoriju."

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide