Koku un krūmu atzarošana
Šī sezona ir piemērota, lai apkoptu kokus un krūmus. Ja vasaras sezonā augļu koki un krūmāji priecējuši ar bagātīgu ražu, pārbaudiet, vai to zari nav ieplaisājuši. Bojātos un nedzīvos zarus ieteicams nogriezt, lai tajos neizplatītos slimības. Pat neliela pāraugušo, nedzīvo zaru apgriešana var atsvaidzināt dārza izskatu. Svarīgi darbus veikt ar atbilstošu inventāru – tā būs gan ērtāk pašam dārzkopim, gan drošāk, ka tiks iegūts cerētais efekts. Piemēram, Fiskars laktveida dārza grieznes L ar spēka pārnesuma mehānismu ir piemērotas jebkuriem griešanas darbiem dārzā, un tās griež zarus līdz 50 mm diametrā, samazina slodzi un novērš iespējamās roku sāpes, kas var rasties griešanas procesā. Ja nepieciešams griezt sausus un cietus zarus, ieteicams izmantot grieznes ar laktveida asmeņiem. Savukārt, ja plānots griezt svaigu koku, kur ir īpaši svarīga precīza griešana, labāk izmantot grieznes ar tradicionālās formas asmeņiem.
Prom rudens lapas, zarus un nevēlamus apaugumus!
Lai arī sākotnēji rudens priecē ar zeltainām krāsām, agrāk vai vēlāk koku lapas nokļūst zemē. Ja nokritušās lapas ieskauj plašu teritoriju, tās var arī atstāt un novākt pavasarī, taču jābūt uzmanīgam – lapās var slēpties dažādi kaitēkļi, kam, atstājot tās dārzā, šādi tiek nodrošināti ideāli pārziemošanas apstākļi, brīdina agronoms Māris Narvils. Nekādā gadījumā nevajadzētu atstāt nesavāktus nokritušos augļus! Tie jāsavāc un jāiznīcina sadedzinot. Šīs sezonas laikā uzmanība jāpievērš piemājas celiņu, kāpņu un citu virsmu atbrīvošanai no rudens lapām, lai slapjā laikā nepaslīdētu vai tās trūdot nebojātu, piemēram, terases vai citas dēļu virsmas. Ieplānojiet arī laiku, lai no piemājas un dārza celiņu bruģa spraugām, ja tāds ir, iztīrītu sūnas un tur sadīgušos augus.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 7. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!