Iedvesmojoties no aizvadītās dārza darbu sezonas, rodas idejas un vīzijas par to, kādu savu dārzu gribētos redzēt nākamgad, tādēļ svarīgi darbus sākt plānot jau rudenī, kad iespaidi par to, kas ir izdevies, kas nav, ko gribētos darīt citādi un tā tālāk, vēl ir svaigi. Daudz ko, gatavojoties nākamajai veģetācijas sezonai, iespējams paveikt jau šobrīd – rudenī.
Stāda arī rudenī
Kaut arī rudens puķes vēl ir ziedu pilnbriedā un koši kuplo gan asteru un cinniju, gan dāliju, gladiolu un krizantēmu ceri, rudens nogale ir laiks, kad stādīt pavasara puķu sīpolus. Ja iecerētajās vietās dārzā kaut kas cits vēl aug un zied, tad jāpagaida, un tas nekas – daudzas pavasara sīpolpuķes var stādīt pat oktobrī, bet, ja rudens ir silts, tad pat vēlāk, jo, par agru iestādīti, siltā laikā sīpoli var sākt dzīt asnus jau rudenī, kas apdraudēs to izdzīvošanu ziemā.
Dārzkopības eksperts Kristaps Brizga iesaka – tādu puķu kā tulpju, hiacinšu un zilsniedzīšu sīpoli jāstāda saulainā vietā, bet narcišu, rūtaino fritilāriju, krokusu un sniegpulkstenīšu sīpolus var stādīt arī ēnainajā dārza daļā. Sīpolus iespējams stādīt arī zālienā – labākā vieta būs laukums, kur nav pārāk daudz augu, bet tuvu koku saknēm. Vislabāk zālienā iederēsies sniegpulkstenīši un krokusi. Sīpolus ieteicams stādīt dziļumā, kas trīs reizes pārsniedz paša sīpola izmēru. Viegli izveidot bedrītes sīpolu stādiem palīdzēs maza dārza lāpstiņa. Augsni pirms tam ieteicams nedaudz ielabot ar mēslojumu, piemēram, kompostu vai apstrādātiem kūtsmēsliem, derēs arī granulēti putnu mēsli vai speciāls rudens sezonas mēslošanas darbiem piemērots līdzeklis.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 23. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!