Augļu koku un ogulāju kopšana
16. un 17. novembrī turpiniet ieviest kārtību augļu dārzā. Ja vēl nav savāktas nobirušās lapas, ir pēdējais brīdis to paveikt un lapas likvidēt vai izmantot kompostam. Mulčējiet avenājus un krūmus, notīriet veco koku stumbrus, sausās un vēsās dienās kaļķojiet. Apgrieziet un nosiltiniet vīnogulājus, sargiet jaunos augļu kociņus no grauzēju zobiem.
Sakņu dārzeņu kopšana
18. un 19. novembrī ir sakņaugu apčubināšanai labvēlīgas dienas. Ja vēl nav iestājies sals, stādīt var pagūt ziemas ķiplokus. Pārlūkojiet pagrabu, lai dārzeņiem piemēroti apstākļi. Burkānus varat ne tikai uzglabāt pieliekamajā un pagrabā, bet, ja nav vietas, arī saldētavā – sagrieziet ripiņās vai kubiņos un sasaldējiet trauciņos porcijās, kādas parasti lietojat zupām vai sautējumiem. Ja ir augļu žāvētājs, var mēģināt pagatavot arī sukādes.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 19. līdz 22. novembrim dārzā novāciet vecos lakstus, ziedus un izravējiet nezāles no puķu dobēm. Sagatavojiet materiālus pret salu jutīgāko augu piesegšanai. Mulčējiet rododendrus un citus krūmus. Plānojiet, kur un ko stādīsiet pavasarī, jo tieši rudens ainava bieži vien ir ļoti pateicīgs lauks, kur klaiņot fantāzijai. Aprūpējiet telpaugus, ja Ziemassvētku kaktuss gatavojas ziedēt, novietojiet to gaišākā vietā. Uzstādiet augu lampas.
Lapu dārzeņu kopšana
22. novembrī pārstādiet, mēslojiet telpaugus, lieciet tos dušā un noskalojiet putekļus. Skābējiet kāpostus, dēstiet puķu podiņos garšaugus tūlītējam patēriņam. Iesējiet kaķim zāli. Novāciet dārzā atlikušos kalē kāpostus, bet, ja nevarēsit apēst uzreiz, lai jau vēl aug – tie var paciest pat sniegu un nelielu salu.