Augļu koku un ogulāju kopšana
Jaunajai dārza darbu sezonai jāgatavojas jau laikus, tādējādi atslogojot no vairākiem dārza darbiem pavasara mēnešus. Piemēram, šis ir lielisks laiks plānošanai un dārza skiču veidošanai jaunajai sezonai. Dārzā mulčējiet, siltiniet kociņus un sargājiet no grauzējiem. Regulāri tīriet sniegu no augļu koku zariem un arī no plēves siltumnīcām.
Sakņu un lapu dārzeņu kopšana
Vērts izpētīt sēklu ražotāju katalogus un izvēlēties sev tīkamākās šķirnes. Ar sēklu pasūtīšanu nevajadzētu kavēties, ņemot vērā, ka nav zināms, cik ilgs būs piegādes laiks. Janvārī vēl dienas ir īsas un tumsas ir daudz, taču jau februārī atsevišķu šķirņu dārzeņus var sākt sēt. Var sākt steidzināt lociņus, diedzēt kressalātus un citus mikrozaļumus, uz virtuves loga podiņā iesēt dārza kresi.
Ziedu un dekoratīvo dārzeņu kopšana
Labs laiks, lai sāktu modināt hipeastrus, – tiklīdz pagrabā vai kādā citā tumšā telpā, kur šie augi iziet miera periodu, kādam augam ziedpumpurs iznāk no sīpola, tā to novieto gaismā, sākt laistīt un mēslot. Var arī pumpuru negaidīt, bet augus nolikt gaismā, laistīt un mēslot. Ja esat šo darbu jau paveikuši un skaistulis ir noziedējis, turpiniet to laistīt un mēslot. Vasarā varat izlikt hipeastru ar visu podiņu ārā, bet, nākot rudenim, atkal "aizmidzināt". Dzinumi parādās arī gloksīnijām. Tad augi novietojami gaismā un jāatsāk to laistīšana un mēslošana.
Jārūpējas par telpaugiem – ne tikai laistot un mitrinot gaisu, arī gādājot par gaismas daudzumu un mēslojot.