Lapu dārzeņu kopšana
27. un 28. jūlijā ievāciet garšaugus, svarīgi to paveikt, pirms tie sākuši ziedēt. Kaltējiet vai sasaldējiet. Lai bazilika pesto varētu ilgāk uzglabāt, tā pamatsastāvdaļas sasaldējiet pa porcijām.
Augļu koku un ogulāju kopšana
29. un 30. jūlijā ievāciet ražu, kas bagātīgi nogatavojusies, – ķiršus, avenes, jāņogas, upenes, ērkšķogas! Veidojiet krājumus un našķējieties ar svaigām ogām. Arī ogas varat saldēt jau pa porcijām, piemēram, paredzot noteiktu daudzumu kokteiļiem vai desertiem. Kad zemeņu raža beigusies, sakopiet dobes – varat nopļaut lakstus, apgriezt vecās lapas, nogriezt stīgas, kā arī veidot jaunas dobes, izmantojot jaunos dzinumus kā stādmateriālu.
Sakņu dārzeņu kopšana
31. jūlijā novāciet ražu tūlītējam patēriņam – burkānus, bietes, redīsus, kolrābjus, sīpolus. Var novākt ķiplokus uzglabāšanai ziemā. Rūpējieties par kaitēkļu iznīcināšanu kartupeļu laukā!
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
1. un 2. augustā pļaujiet mauriņu, nogrieziet noziedējušos ziedus vasaras puķēm. Varat pārstādīt un sadalīt pavasara sākumā ziedošās ziemcietes: arābes, doronikas, prīmulas, īrisus. Sējiet divgadīgās un daudzgadīgās puķes.