Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
28. septembrī stādiet pavasara puķes – tulpes, narcises, muskares, sniegpulkstenītes, krokusus u. c. Izraugieties vietu dārzā, kur vēlaties redzēt kuplojam šīs pavasara skaistules, sagatavojiet augsni un dēstiet sīpoliņus! Jāapkopj arī ziemcietes – apgrieziet lapas un vecos ziedus, uzrušiniet, izravējiet dobes un pabarojiet augus ar ziemas mēslojumu.
Ja gladiolas beigušas ziedēt, varat izrakt un likt apžāvēties gladiolu sīpoliņus. Šodien būs piemērots laiks arī dzīvžogu apcirpšanai un zālāja kopšanai.
Lapu dārzeņu kopšana
No 28. septembra līdz 1. oktobrim jānovāc tie augi, kuru lapas lietojam pārtikā. Tie ir vēlīnie garšaugi rozmarīns, timiāns, kāda dille, kas vēl aizkavējusies piesaulītē vai siltumnīcā, pētersīļi. Varat sēt ziemas sīpoliņus agrīnai loku ražai. Lapu dārzeņu kopšanas dienas piemērotas arī zaļmēslojuma sēšanai, lai bagātinātu augsni ar vajadzīgajām vielām. Pavasarī zaļo masu iestrādāsiet augsnē.
Laiks novākt kāpostus, tos novietot ziemas glabāšanai vai arī skābēt.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 1. līdz 3. oktobrim vāciet ražu, kas joprojām gatavojas – ziemas bumbierus un ābolus, novietojiet tos glabāšanā, nodrošinot piemērotus apstākļus. Patlaban ziemas šķirņu augļi ir cieti un skābi, bet vēlāk, ziemā, tie būs gardi un sulīgi!
Mēslojiet augļu kokus un krūmus, noražojušajiem apgrieziet zarus, regulāri novāciet nokritušos bojātos augļus.
Sakņu dārzeņu kopšana
3. un 4. oktobrī novāciet sakņaugus, kas vēl dārzā, rīkojiet kartupeļu talkas. Var sākt gatavoties ziemas ķiploku stādīšanai.