Sakņu dārzeņu kopšana
Kaut varētu domāt, ka rudens jau klauvē pie durvīm un lielo dārza darbu laiks pierimis, tā nebūt nav, jo septembrī ir tik daudz darāmā – jānovāc raža, jāsagatavo ziemai krājumi, kā arī jāsāk posties dārza ieziemošanai, gan mēslojot, mulčējot, gan plānojot nākamās pavasara sezonas darbus. No 7. līdz 9. septembrim jāsteidz novākt sīpolu ražu, arī bietes un burkānus. Septembrī notiek aktīva kartupeļu vākšana.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 9. līdz 12. septembrim varat pārstādīt, dalīt ziemcietes, apgriezt vecos zarus, novākt sakaltušās lapas un ziedkopas. Jāveic rudens mēslošana, izvēloties tādu līdzekli, kas bagāts ar fosforu un kāliju. Kālijs stiprina augus un uzlabo to ziemcietību, bet fosfors spēcina sakņu sistēmu un veicina ziedpumpuru veidošanos nākamajai veģetācijas sezonai. Septembrī var stādīt pavasarī ziedošas sīpolpuķes.
Lapu dārzeņu kopšana
No 11. līdz 13. septembrim jānovāc garšaugi, var sēt jaunus lokus un skābenes, kas zaļos nākamajā gadā. Tukšajās dārza vietās iesējiet zaļmēslojumu, jo tas bagātina augsni ar organiskajām vielām, kā arī veicina tās atveseļošanos. Zaļmēslojumam var izmantot zirņus, pupas, lapu sinepes, eļļas rutkus, griķus, auzas, kā arī rudzus. Zaļmēslojumu parasti iesēj rudenī, bet pavasarī vai ziemas sākumā iestrādā augsnē.
Augļu koku un ogulāju kopšana
13. septembrī piemērots laiks, lai novāktu ķirbjus, tomātus, gurķus, pupas un zirņus, kā arī gatavos ābolus, bumbierus un citus augļus ziemas krājumiem, stādīt jaunus kokus un krūmus.