Rīgā un ārpus galvaspilsētas aizvien lielāku popularitāti gūst bezmaksas ciguna vingrošanas nodarbības kā gara, prāta, dvēseles un ķermeņa harmonijas mācība. Būtībā šī četrus tūkstošus gadu senā Ķīnas atveseļošanās metodika balstās uz darbu ar cilvēka dzīvības enerģiju.
"Mēs visi sastāvam no enerģijas," norāda Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas licencētās programmas Ciguns – instruktors sertificētā ciguna instruktore Maira Gūtmane. Pēc profesijas būdama matemātiķe – beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, strādājusi IT nozarē –, Maira šai ķīniešu atveseļošanās mākslai pievērsusies, piedzīvojot veselības problēmas, kas liedz pilnvērtīgi realizēt sevi darba un personiskajā dzīvē.
Labas fiziskās formas, kā arī darbspēju saglabāšanai un veicināšanai, prāta nomierināšanai ciguna metodi var izmantot neatkarīgi no vecuma. Pastāv dažādi ciguna skolas virzieni – tos var praktizēt atkarībā no izvirzītā mērķa, jo šī mācība ir arī sava veida filosofija, domāšanas veids un pat dzīvesveids.
Kur slēpjas dzīvības enerģija? Maira Gūtmane uz to ļauj paraudzīties filosofiski: "Varam uzdodot jautājumu, no kā sastāv, piemēram, planētas, un atbildes rast ticībā augstākajiem spēkiem vai kvantu fizikā. Bet kas tad radījis elementārdaļiņas, no kurām veidota matērija un enerģija? Varam nonākt pie atbildes, ka Dievs visu radījis pats no sevis. Tā, manuprāt, ir pamatlieta, ko garīgie skolotāji sauc par dzīves jēgu – nonākt līdz šai atziņai. Saprašana, ka mēs visi esam enerģija, viens vesels, dod daudz priekšrocību."
Pievēršoties cigunam, instruktore iesaka iemācīties ne tikai kādas noteiktas fiziskas kustības un apgūt elpošanas vingrinājumus, bet papildus mācīties arī ķīniešu mākslas filosofisko pusi, izpratni par to, kas ir enerģija.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 7. februāra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!