"Nesens pētījums parādīja, ka 12 nedēļu vingrojumu programmas rezultāti rīta un vakara treniņiem bija atšķirīgi," stāsta Mēness aptiekas uzrunātā eksperte, VCA Dzelzceļš fizioterapeite Irina Pētersone. Atklājies, ka sievietes, kuras trenējās no rīta, zaudēja vairāk tauku, savukārt tās, kuras trenējās vakarā, labākus rezultātus uzrādīja spēka un ķermeņa augšdaļas muskuļu treniņos. Attiecībā uz vīriešiem veiktspējas uzlabojumi bija līdzīgi neatkarīgi no laika, kad viņi vingroja. Taču starp tiem, kas trenējās vakarā, bija ievērojams asinsspiediena samazinājums un holesterīna līmeņa līdzsvarošanās.
Arī citi pētījumi rāda, ka spēka treniņos kvalitātes ziņā maksimumu var sasniegt vēlā pēcpusdienā, aptuveni tajā pašā laikā, kad ķermeņa temperatūra ir visaugstākajā punktā. Savukārt no rīta labāk veiksies nodarbības, kam nepieciešama prasme un koordinācija, vai arī tās, kas atkarīgas no stratēģisku lēmumu pieņemšanas, piemēram, treniņa vai komandas spēles plānošanas. Šie rezultāti attiecas gan uz vīriešiem, gan sievietēm.
Vingrošanas laiks var sniegt ievērības cienīgu veselības ieguvumu vīriešiem ar otrā tipa cukura diabētu vai ar augstu tā risku. Kādā 2020. gada pētījumā secināts, ka vīriešiem, kuri vingroja laika posmā no plkst. 8.00 līdz 10.00, bija daudz pamanāmāki uzlabojumi saistībā ar cukura līmeni asinīs un insulīna jutību nekā tiem, kas treniņus aizvadīja laikā no plkst. 15.00 līdz 18.00. Rīta vingrotāji 12 nedēļu programmas laikā arī zaudēja vairāk tauku.