Filmas autori ir pārliecināti, ka laikmetīgās mākslas muzejs vajadzīgs ne māksliniekiem, lai būtu vēl kāda vieta, kur izstādīt savus darbus, ne kuratoriem, lai būtu, kur veidot izstādes, ne amatpersonām, lai būtu, ar ko palepoties ārvalstu kolēģu priekšā, bet gan – ikvienam no mums un īpaši mūsu bērniem.
"Pēdējos gados, runājot ar savās jomās nozīmīgus panākumus guvušiem cilvēkiem Latvijā un pasaulē, esmu neskaitāmas reizes sastapies ar stāstiem par bērnību, kad viņus – mazas meitenes un puikas – vecāki veduši uz izstādēm un mākslas pasākumiem. Ļoti liela daļa no viņiem nav nedz mākslinieki, ne kā citādi tieši ar kultūras jomu saistīti – ir ārsti, eksakto zinātņu doktori, uzņēmēji… Bet viņus vieno tas, ka māksla viņiem jau kopš bērnības likusi uz lietām palūkoties citādi, ieraudzīt atšķirīgo, īpašo. Un tam nenoliedzami bijusi liela loma viņu profesionālajā attīstībā. Tieši tādēļ mums arī saviem bērniem un mazbērniem jādod iespēja redzēt un baudīt mākslu," uzskata Andrejs Ēķis.
Laikmetīgās mākslas muzeja ieceri un filmas izveidi atbalsta arī mākslas
mecenāts Jānis Zuzāns, kurš ir pārliecināts: "Latvijā ir daudz cilvēku,
kuriem māksla, tajā skaitā laikmetīgā māksla, ir nozīmīga vērtība.
Diemžēl piekļuve laikmetīgajai mākslai ir ierobežota, jo Latvija ir
valsts, kurā modernās mākslas muzeja nav. Ja mēs sevi uzskatām par
modernu un kulturālu zemi, tad ir pēdējais brīdis rīkoties."
Filmas tapšanas gaitā tās autori intervējuši Latvijas bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kardiologu Andreju Ērgli, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti, akadēmiķi Jāni Stradiņu, Eiropas Zinātnes un Mākslas akadēmijas prezidentu Feliksu Ungeru, Louisiana Museum direktoru Polu Eriku Toojneru u.c.
Filmas Kas te tik laikmetīgs? radošo komandu veido producents A.Ēķis, izpildproducente Kristīne Zuzāne, režisors Dzintars Dreibergs, scenāriste Ilona Bērziņa, operatori Valdis Celmiņš un Jānis Šenbergs, montāžas inženieris Jānis Ērglis.
Informācija par filmas izrādīšanu plašākai publikai sekos tuvākajā laikā.