Izstāde rāda zīmējumu ne tikai kā mākslas darbu, bet arī pašu zīmēšanu kā meditatīvu procesu, kurā iespējams sajusties visdabiskāk, īstāk, sapņot un meklēt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem. Asociatīvais, subjektīvais, savā ziņā arī stāstošais, mūžam itkā nepabeigtais, skičveidīgais zīmējuma raksturs ir tas, kas saista mākslinieci.
Izstādes autore Ilze Egle pat atzīst, ka zīmēšana ir izvēlējusies viņu, nevis viņa – zīmēšanu.
Izstādē skatāmi darbi no diviem lielformāta zīmējumu cikliem. Pirmais no tiem – Satikšanās ietver deviņus tušas zīmējumus, kuros dažādās kustībās fiksētos fragmentāru tuvplānu plaukstu tēlojumos portretēti konkrēti cilvēki. “Šie darbi ir kā sava veida dienasgrāmata, kuru es atveru skatītājam un ļauju ielūkoties manās attiecībās ar man tuviem un pazīstamiem cilvēkiem,” saka māksliniece.
Otrais no izstādē skatāmajiem cikliem – Bērnības atmiņas piesaka tēmu, ko māksliniece aizsākusi šajā pavasarī. Ļaujoties abstraktiem un brīviem štrihojumiem, zīmēšanas process kļūst par pašizpēti, kurā bērnības atmiņu sajūtas transformējas un detaļas ļauj nojaust pagātnes notikumus.
Uzsākot ciklu Bērnības atmiņas Ilze Egle nolēmusi izaicināt sevi – zīmēt ar kreiso roku. Neveiklums, tiešums un naivums, kas piemīt darbiem, strādājot ar kreiso roku, māksliniecei palīdz piekļūt tuvāk dziļi noglabātajām atmiņām.