Bauenss norāda, ka arvien pieaugošā tendence pievērsties dalītu jeb izplatītu (distributed) vērtību radīšanai un ražošanai, liecina, ka nākotnē izvairīties no vienādranga (P2P) infrastruktūrām būs teju neiespējami. Tomēr Bauenss uzskata, ka sabiedrībai būs jāizvēlas: vai infrastruktūra, kas padarīs iespējamu vērtību horizontālu veidošanu, būs pārvaldāma centralizēti – jeb, vai tā būs sadalīta. Citiem vārdiem sakot: vai tā būs orientēta uz peļņas maksimālu palielināšanu – jeb, vai uz kopēja īpašuma veidošanu.Tā kā šī izvēle ir saistīta ar cilvēkiem un tehnoloģijām, tad lekcijā Bauenss pievērsīsies četriem galvenajiem scenārijiem. Pirmais no tiem ir saistīts ar "tīkloti-arhaisko" kapitālismu, kurā pastāv centralizēta kontrole peļņas palielināšanas nolūkos. Otrs scenārijs – dalītais kapitālisms – ir saistīts ar liberālisma sapni, kā apiet esošo varu. Trešais scenārijs ir saistīts ar globālo apstākļu pasliktināšanos, kā rezultātā par svarīgāko attīstības virzienu kļūst lokālo kopienu pielāgošanās vai pat izdzīvošanas stratēģijas. Un visbeidzot, ceturtais scenārijs piedāvā vīziju, kā attīstīt un uzplaukt sabiedrībai, kas ir globāla, bet pilnībā pārstrukturēta un balstīta uz vienādranga un kopīpašuma principiem.
Mišela Bauensa lekcija notiks piektdien, 5. oktobrī plkst. 14 laikmetīgās mākslas centrā kim? Rīgā, Maskavas ielā 12/1. Ieeja bez maksas.
Mišels Bauenss ir dibinājis Vienādranga (P2P – Peer To Peer) fondu, kas sadarbojas ar globālu pētnieku grupu vienādranga ražošanas, pārvaldes un īpašuma pētījumos. Viens no producentiem trīs stundu dokumentālajam raidījumam Technocalyps kopā ar Frenku Teisu, bijis redaktors divu sējumu izdevumam par digitālās sabiedrības antropoloģiju kopā ar Salvino Salvadžio. Mišels pašlaik ir Primavera izpētes biedrs Amsterdamas Universitātē un ārējais eksperts Pontifikālajā Sociālo zinātņu akadēmijā (2008, 2012).
Plašāka informācija: http://rixc.lv/12.