Esam pūlējušies, lai koncerti būtu maksimāli dažādi un lai katrs no tiem būtu īpašs. Arī gādāt, lai uzstātos jaunie mākslinieki, jau kļuvis par mūsu festivālu tradīciju, stāsta Baha kamermūzikas festivāla izveidotāja un direktore, klavesīniste Aina Kalnciema. Īpaši viņa uzsver, ka pirmoreiz viņas festivālā ierodas Eiropas Savienības Baroka orķestris. Šim starptautiskajam kolektīvam uzticēts festivāla atklāšanas koncerts 13. novembrī Mazajā ģildē.
Izcilības izlase
Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kurš šoruden norisināsies no 13. novembra līdz 4. decembrim Rīgā, notiek jau 18. reizi. Tā galvenie akcenti šogad ir franču baroks un to valstu mūzika, kuras svin pastāvēšanas simtgadi. Festivāla vadītāja Aina Kalnciema uz Rīgu aicinājusi kamermūziķus un baroka orķestrus no Somijas, Lietuvas, Polijas, Austrijas, Francijas, pat viesi no Brazīlijas, lai piecos koncertos piedāvātu gan jaunatklājumus no mazāk pazīstamu komponistu daiļrades, gan svaigu skatījumu uz labi zināmo. Festivāla koncerti norisināsies vēsturiskajai mūzikai atbilstošā vidē Mazajā ģildē un Rīgas biržā.
Eiropas Savienības Baroka orķestrī (EUBO), kas atklās festivālu 13. novembrī Mazajā ģildē, pulcējas mākslinieki no visas Eiropas Savienības, lai iegūtu muzicēšanas pieredzi pasaules izcilāko baroka mūzikas speciālistu vadībā. Sākumā orķestra mājvieta bija Londona, bet kopš Brexit epopejas sākuma – Antverpene, kur tas darbojas kā baroka izpildītājmākslas izcilības centrs. Vieskoncerts Rīgā iekļauts vērienīgā koncertturnejā. "Tas ir ļoti īpašs orķestris. Orķestrī spēlē pavisam jauni mākslinieki, tur bijuši arī mūziķi no Latvijas. Viņi sapulcējas radošā nometnē, kuru katru gadu vada kāds no sevišķi izciliem baroka mūzikas profesionāļiem. Šogad tā ir franču vijolniece, Bāzeles Schola Cantorum pasniedzēja Amandīne Beijere. Orķestra direktoru Polu Džeimsu labi pazīstu jau ilgus gadus, esmu muzicējusi kopā ar viņa brāli Deividu Džeimsu no The Hilliard Ensemble," stāsta Aina Kalnciema.