«Es sevi vienmēr esmu uzskatījis nevis par diriģentu, bet vairāk par skolotāju, audzinātāju,» tik kautrīgi sevi raksturo diriģents, kādreiz ne tikai Latvijā un toreizējā padomjvalstī, bet arī Eiropas rietumu mūzikas citadelēs augstu novērtētā Latvijas Filharmonijas kamerorķestra ilggadējais vadītājs Tovijs Lifšics, kura mūža ieguldījumu otrdien, 6. marta vakarā, Latvijas Nacionālajā operā godināja ar Latvijas Lielo Mūzikas balvu.
Kā katru gadu, Lielās mūzikas balvas atkal ir sadalītas un svinīgi pasniegtas koncertceremonijā Latvijas Nacionālajā operā, kurā uzstājās arī daudzi no šīs balvas laureātiem. Viņu vidū - arī Valsts akadēmiskais koris Latvija, kurš, sava mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā izkopts, kļuvis par pasaulē īpaši pieprasītu un gaidītu māksliniecisko kolektīvu un nu saņēma Lielo Mūzikas balvu par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē. Korim Latvija 2011. gads nesa panākumus Nīderlandē, Beļģijā, Somijā, Vācijā, Grieķijā, Igaunijā. Pasaulslavenais diriģents Mariss Jansons, kura vadībā šogad muzicēts G. Mālera 8. simfonijas atskaņojumos Amsterdamā un Minhenē: «Pasaules klases koris, bet Māris Sirmais - brīnišķīgs kora meistars.»
Koncertceremonija Latvijas Nacionālajā operā bija pulcējusi virkni Latvijas Mūzikas balvas laureātu, kuri ikdienā dzimtenē tagad ir reti viesi. Piemēram, nominācijā Gada debija tika godināta un arī uzstājās jaunā vijolniece Paula Šūmane, kura patlaban studē Austrijā Grācas Mākslu universitātē un koncertē jau ar plašu starptautisku vērienu. Līdzās Lielās Mūzikas balvai - diplomam, sudraba statuetei un Ls 1000 naudas prēmijai (pirms nodokļu nomaksas) - viņa saņēma arī balvas galvenā sponsora Hennesy speciālbalvu - 2000 eiro, kas lieti noderēs viņas meistarstudiju pēdējam cēlienam.
Svinot balvu, kas nominācijā Gada jaundarbs piešķirta komponistam Arturam Maskatam Venēcijas rindas soprānam un klavieru kvartetam, skanēja šī opusa pirmatskaņotājas, Hamburgā dzīvojošās Ingas Kalnas balss. Dziedāja arī Silga Tīruma, Imanta Kalniņa operas Spēlēju, dancoju koncertuzveduma Lelde, kura izpelnījusies publikas simpātiju balvu. (To noteica balsojums portālā Delfi.)
Sīvajā konkurencē par Gada koncertu atzīta garīgās mūzikas programma Kančeli, Karlsons un Perts Lielajā Piektdienā, kuru Doma baznīcā atskaņoja soliste Ieva Parša, Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga un diriģents Sigvards Kļava. Šo koncertu rīkoja Latvijas koncerti.
Par Gada uzvedumu sumināja Džoakīno Rosīni operu Seviljas bārddzinis Latvijas Nacionālajā operā, kas bija jaunā režisora Aika Karapetjana debija operas žanrā. Par izcilu sniegumu solokoncertā pagājušā gada martā Lielā Mūzikas balva piešķirta nu jau par pasaules zvaigzni atzītajai operdziedātājai soprānam Kristīnei Opolais, savukārt par izcilu interpretāciju - pianistam Reinim Zariņam, kurš, dzīvodams un studēdams Londonā, pērn paspēja gan sniegt solokoncertu Rīgas Stradiņa universitātes aulā, gan valdzināt ar brīnišķīgu solo V. A. Mocarta klavierkoncerta atskaņojumā Lielajā ģildē un devumu programmā Reiz francūzis Amerikā.
Nominācijā par izcilu darbu ansamblī Lielās Mūzikas balvas lauri tika vijolniecei Ilzei Zariņai, apliecinot viņas izcilo koncertmeistares darbu Liepājas simfoniskajā orķestrī.
Apbalvošanas koncertceremonija bija skatāma LTV 1. programmā, to pārraidīja arī Latvijas Radio programma Klasika.
Lielās mūzikas balvas laureāti
Par mūža ieguldījumu: diriģents Tovijs Lifšics
Par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē: Valsts akadēmiskais koris Latvija un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais
Gada debija. Paula Šūmane koncertā Reiz francūzis Amerikā Spīķeru koncertzālē
Gada jaundarbs. Arturs Maskats Venēcijas rindas soprānam un klavieru kvartetam
Gada koncerts. Kančeli, Karlsons un Perts Lielajā Piektdienā
Gada uzvedums. Džoakīno Rosīni opera Seviljas bārddzinis LNO
Par izcilu sniegumu. Kristīne Opolais solokoncertā 12.III LNO
Par izcilu interpretāciju. Pianists Reinis Zariņš
Par izcilu darbu ansamblī. Vijolniece Ilze Zariņa par izcilu koncertmeistares darbu Liepājas simfoniskajā orķestrī