Bija nepieciešams visai ilgs laiks, lai Soap&Skin pagājušogad par sevi visiem atgādinātu, atgriežoties ar jaunāko, trešo albumu From Gas to Solid / you are my friend. Pēc panākumiem un uzmanības, kurus māksliniece bija sākusi gūt sešpadsmit gadu vecumā, un kurus jo īpaši veicināja otrais studijas albums Narrow (2012), Anjai bija nepieciešams laiks sev pašai, prom no citiem un mūzikas. Dzimtajā Austrijā (minētais albums kļuva par Nr. 1 valstī), Eiropā un citviet pasaulē iemantotā atpazīstamība gāja un, visticamāk, arī turpinās iet roku rokā ar pastiprinātu publikas un mediju uzmanību, no kuras mūziķe un viņas meitiņa spēj patverties, pazūdod aiz savu māju sienām kādā zaļā Vīnes nostūrī.
“Mana mūzika ir pavisam personīga, tā atspoguļo manis pašas dzīvi un ikdienu. Vienmēr esmu zinājusi, ka neesmu no tiem mūziķiem, kas ik gadu izdod pa jaunam ierakstam. Man nepieciešams laiks, lai augtu pati un nesteidzīgi krātu materiālu jaunai mūzikai. Nespēju pierast pie panākumu sekām, ir neiespējami būt tām gatavai garīgi,” par savu “pazušanu” kādā intervijā stāstījusi pati A. Plašga.
Dzimusi un bērnību pavadījusi netālo no Gnāsas ciemata, kur viņas vecākiem joprojām pieder lauku saimniecība, Anja Plašga sešu gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli. Jau drīz viņas priekšstatus par mūziku kājām gaisā apgrieza vecākie brāļi, māsai ierādot dziedātājas Bjorkas (Björk) ierakstu Debut. Proti, jaunieti arvien vairāk sāka interesēt vizuālā estētika, pieauga vēlme izrauties no “lauku nekurienes”. 14 gadu vecumā, laikā, kad Anja bija pievērsusies arī vijoļspēles apguvei, tapa viņas pirmā dziesma Cynthia, kas atrodama arī mūziķes debijas albumā Lovetune for Vacuum (2009). Grācā un Vīnē A. Plašga paralēli muzicēšanai studējusi arī grafisko dizainu un vizuālo mākslu, taču līdz ar īsspēlējošās debijas plates klajā nākšanu mūzika ieņēma svarīgāko vietu Anjas dzīvē.
Astoņpadsmit gadu vecumā, daudzu jau par austriešu “wunderkind” nodēvētā māksliniece piedalījusies arī teātra izrādē Nico – Ledus sfinksa, tēlojot pazīstamo vācu dziedātāju un izpildot viņas dziesmas. Tāpat viņa iesaistījusies vairākos ar kino saistītos projektos, piemēram, sacerot tituldziesmu jaunajam vācu Netflix demonstrētajam seriālam Dark. Sadarbojusies arī ar citiem mūziķiem – dzirdama vairākos vācu mūziķa Sašas Ringa (Sascha Ring) jeb Apparat albumos, kopā ar Annu Kalvi (Anna Calvi), ansambli s t a r g a z e un Letīciju Sadjē (Laeticia Sadier) muzicējusi Deivida Bovija (David Bowie) albumam Blackstar veltītajā programmā u. c.
Jaunākais albums, ar kuru Soap&Skin ir atgriezusies pie klausītājiem un uz skatuves spēcīgāka un pārliecinošāka kā jebkad iepriekš, ir ikdienas kontrastu metafora, sava veida dziļi personīga grēksūdze un attieksmes paudums.
“Man bija jātiek vaļā no tā, ko likās, ka mīlu, ko man vajag. Tas nozīmēja izvilkt no zemapziņas arī neiedomājami sāpīgo – pāriet no ēteriskā uz konkrēto, from gas to solid,” par albuma tapšanu un tajā ietverto vēstījumu stāsta Soap&Skin.
Biļetes uz Soap&Skin koncertu 24. novembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija no 23.augusta nopērkamas Biļešu paradīze tīklā.