Echinocactus grusonii pirmizrāde gaidāma 4. martā plkst. 19. Tas ir stāsts par cilvēkiem, kuri ir apmaldījušies un cenšas tikt galā ar rēgiem, kas slēpjas viņu gultas matracī. Vai viņiem izdosies? Velns viņu zina!
"Katram dots tik daudz, cik viņš var panest," vēsta pārfrāzēts un tautā folklorizējies teiciens, kura saknes meklējamas Bībelē. Tomēr dažkārt nasta izrādās pārāk smaga, un nesējs ir spiests meklēt palīdzību, lai nesabruktu pavisam. Daži to rod aizmirstībā, citi to meklē sevī, bet daudz ir tādu, kuri šo palīdzību tā arī neatrod un ir spiesti padodoties. Meklējumu ceļā robeža starp realitāti un šķietamību mēdz būt grūti novelkama. Gadās, ka halucinācijas kļūst daudz īstākas par pašu dzīvi. Gadās, ka maigi lolotā un koptā "gruzona kaktusa" ērkšķis pārdur ādu visnegaidītākajā brīdī. Gadās, ka tiem, kas sola palīdzību, mājās zaļo un par saules gaismu cīnās vēl lielāki kaktusi par tavu.
Izrādes radošo komandu sastāda Anete Konste un Edmunds Frīdvalds, kuri kopā ar režisoru Mārci Lāci veido dramaturģisko materiālu, scenogrāfijas autors ir Jānis Bijubens, un muzikālo noformējumu veido komponists Toms Auniņš. Vēl pie izrādes strādā gaismu mākslinieks Lauris Johansons un horeogrāfe Katrīna Albuže. Izrādē spēlē Jānis Kronis, Kārlis Tols, Reinis Boters un Ance Strazda.
Savukārt horeogrāfes Sandras Lapiņas dejas izrāde Asorti, kas top sadarbībā ar laikmetīgās dejas kompāniju Ārā, pirmizrādi piedzīvos 29. februārī. Asorti ir par cilvēku savstarpējām attiecībām. "Izrāde nebūs nedz smaga, nedz viegla; nedz skumja, nedz priecīga – tā būs spēle ar asociācijām, kas katram skatītājam ļaus gūt unikālu, tikai no savas personīgās pieredzes atkarīgu mākslas piedzīvojumu (vai pārdzīvojumu)," atklāj horeogrāfe. Izrādē piedalās laikmetīgās dejas mākslinieki - Agate Bankava, Eva Kronberga, Ivars Broničs, Jānis Putniņš, un Taīsija Frolova.
Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīze kasēs un internetā. Biļešu cena: 9 eiro; skolēniem, studentiem un pensionāriem 5 eiro.