Intriģējošajā izrādes nosaukumā zemteksta nav. Četras sievietes – Karaliene, Simona, Rozālija un Džuzepīna – dažādu apstākļu un situāciju dēļ ir nolēmušas turpmākajā dzīvē iztikt bez vīriešiem, kuri viņas ir sāpinājuši.
Aktrisei Everitai Pjatai-Gertnerei izrādē ir Rozālijas loma. "Katrai sievietei ir uzlikta sava aizsardzības maska. Rozālijas stāsts ir eksaltēti jutīgs. Viņas vienīgais vīrietis, ar kuru šķita, ka viss ir izdevies, nonākot pie jautājuma, ka pēc izveidotas karjeras jābūt arī bērniem, gluži vienkārši – nobijās. Viņš izgāja no mājām un neatgriezās. Rozālijai tā bija spēcīga trauma, kas radīja nervu sabrukumu, sekoja ārstēšanās slimnīcā, atveseļošanās periods tika piepildīts ar jogu, meditāciju. Katram savs ceļš – citai baznīca, citai ezoterika," stāsta aktrise. Tiesa, vīrietis reizi trijos mēnešos sūtīja Rozālijai kartīti, neļaujot aizmirst. "Agri vai vēlu viņa atradīs sevī spēku, lai uzrakstītu atbildi," piebilst aktrise. Tātad stāsts ar laimīgām beigām? "Situācija mainās, kad mājā ierodas Džuljeta. Katra no sievietēm netieši sev uzdod jautājumu – vai dzīve bez mīlestības ir iespējama? Tikko tiek iesētas šaubas, tā atbilde, ka tie vīrieši nemaz tik nelabojami nav, liek meklēt ceļu atpakaļ caur piedošanu, piekāpšanos," atklāj E. Pjata-Gertnere. "Visām ir cerība, ka nekas nav zaudēts, tikai jāprot atrast atbildes. Apšaubot sevi, var attaisnot notikušo un nonākt pie piedošanas." Aktrise uzsver, ka izrādes tēmas – cilvēka ego, piedošana, pašapziņas atrašana – ir aktuālas arī citā kontekstā, ne tikai sieviešu un vīriešu attiecībās.
Aktieri uzveduma tapšanas gaitā sprieduši, kādai auditorijai izrāde domāta. "Grūti uzlikt kādu zīmogu. Protams, ja ar pašapziņu viss ir kārtībā, noskatoties izrādi, var tikai pasmieties, lai arī grābeklim tiek uzkāpts kārtējo reizi, bet ir cilvēki, kuri tādās situācijās noslēdzas, citi kļūst atriebīgi, jo netiek ar savām traumām galā. Tādiem izrāde var nepatikt, jo redz sevi no malas. Kurām dzīvē bijis kaut kas līdzīgs un sāpe ir izsāpēta, tās var paskatīties uz visu ar ironiju. Izrādē nav skumju un sēru, bet ir humors. Mēs pasmejamies par pirmajiem un aklajiem randiņiem. Bet vīriešiem, kas nāk uz izrādi, jābūt ar atvērtu sirdi, lai varētu pasmieties par sevi," iesaka E. Pjata-Gertnere.
Tuvākā izrāde – 23. martā.