Konferencē Liepājā savas valstis pārstāv delegāti no Polijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Konference ik gadu notiek citā valstī, šī gada tēma ir Kā attīstīt savu festivālu?
Konferenci 7. novembrī atklāja pasaulslavenā Graeae teātra trupas (Graeae Theatre Company) mākslinieciskā vadītāja Dženija Sīlija (Jenny Sealey). Dženija Sīlija vada teātra festivālu, kura centrā ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, jo īpaši nedzirdīgie, radot jaundarbus vai adaptējot esošos mākslas darbus. Viņas atklāšanas runa kalpoja kā praktisks ceļvedis, kā festivālu padarīt iekļaujošu. Lai iekļaujošāka būtu arī pati konference, tajā tiek nodrošināts tulkojums zīmju valodā vājdzirdīgajiem un nedzirdīgajiem.
Konference turpinājās ar paneļdiskusiju un vairākām darbnīcu un semināru sesijām par festivālu pieejamību un jaunām mērķauditorijām, kas ir globāls jautājums kultūras nozarē. Tāpat klausītājiem bija iespēja iepazīties arī ar dažādu pasaules festivālu idejām seminārā 5-minute festival pitches, kurā uzstājās arī Lielā dzintara mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča ar stāstu par mūsdienu mākslas festivālu Liepājas Mākslas forums. Meklējot jaunas partnerības starp Ziemeļvalstu un Krievijas kultūras notikumiem, īpašs uzsvars šī gada konferencē tiek likts uz mākslas festivāliem Krievijā – dalībnieki dzirdēja pieredzes stāstus par krievu muzikālo teātru festivālu See the Music, starptautisko bērnu teātru festivālu Marshak, starptautisko mūzikas brīvdabas festivālu Ruskeala Symphony, kas notiek Karēlijas Republikā, u.c.
Piektdien, 8. novembrī, konferencē uzstājās slavens festivālu veidotājs Eiropā un Austrālijā, pedagogs un viedokļu līderis kultūras jomā, Melburnas Starptautiskā mākslas festivāla direktors Džonatans Holovejs (Jonathan Holloway). Holovejs stāstīja, kā atrast savu festivāla "unikālo balsi" un kā vērst to aizvien skaļāku. Konferences turpinājumā sekoja paneļdiskusija, semināri un darbnīcas par festivālu stratēģisko plānošanu, videi draudzīgiem festivāliem u.c. tēmām. Dienas noslēgumā delegāti apmeklēs Riharda Dubras operas Suitu sāga pasaules pirmatskaņojumu Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā.