Iepazīšanās aplikācijas sākotnējā auditorija bijusi amerikāņu studenti, taču laika gaitā lietotnes piekritēju pulks paplašinājies ne tikai demogrāfiskā mērogā, bet arī starp robežām. Tinder lietotāju skaits pērnā gada nogalē pārsniedzis 50 miljonus visā pasaulē. Un beidzot tas sasniedzis arī Latvijas brīvo siržu viedtālruņus.
Tinder īpašnieki ir kompānija IAC/InterActiveCorp, kuras īpašumā ir arī tādas iepazīšanās platformas kā Match.com, OkCupid un MeeticGruoup. Aplikāciju 2012.gadā izveidojuši amerikāņi Šons Reds un Džastins Matīns. Puiši iepazinās 2004.gadā, studējot Dienvidkalifornijas universitātē. Vēlāk Reds komandā pieaicinājis arī savu paziņu Džonatanu Badīnu, kurš atbild par pašu produktu un lietotāju darbībām.
Strauju popularitātes vilni aplikācija piedzīvoja 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu laikā, kad lietotāju skaits palielinājās par 400% procentiem. Taču ne tikai tādi pasaules klases sportisti kā ASV snovbordists Džeimijs Andersons, bet arī citas slavenības atzinušas, ka mēdz ieskatīties Tinder piedāvājumā. Un, atsaucoties uz vairāku zvaigžņu lūgumiem, līdzīgi kā portālā Twitter, arī Tinder pērn tika ieviesta apstiprināto lietotāju profilu sistēma. Tādas slavenības kā dziedātājs Eds Šīrans, popdīva Britnija Spīrsa un pat šķietami nesasniedzamais Leonadro di Kaprio atzīst, ka pa reizei ieskatās parasto cilvēku brīvo siržu klāstā.
Aplikācija, kuras nosaukums apzīmē viegli uzliesmojošu materiālu, darbības princips ir vienkāršs. Nepatīk tas, ko tu redzi? Triepiens pa kreisi! Patīk ― triepiens pa labi. Ja jūtas ir abpusējas, parādās svinīgais paziņojums Tā ir saderība! (It’s a match!), un abi lietotāji var nodoties privātai apspriedei tērzētavas formātā. Lai kļūtu par Tinder lietotāju, jābūt reģistrētam sociālajā vietnē Facebook. No turienes lietotne arī gūst visu tinderošanai vajadzīgo informāciju (profila bildes, draugu sarakstu, intereses). Tas zināmā mērā atvieglo laikietilpīgo reģistrācijas procesu, turklāt šādi lietotājs informāciju par sevi nevar izpušķot vai sagrozīt, kā tas ierasts citos iepazīšanās portālos.
Iepazīšanās, vadoties pēc personu ievietotajām fotogrāfijām, var šķist aprobežota. Taču Tinder veidotāji apgalvo, ka šādi cilvēkus var iepazīt pat labāk nekā reālajā dzīvē. Satiekoties uz ielas, vērtējums par otru tiek veidots, spriežot pēc tā, kā cilvēks izskatās un kāda ir viņa ķermeņa valoda, savukārt lietotnē katrs pats var noteikt, ko vēlas par sevi atklāt citiem.
Savukārt psihoterapeite Ilze Sestule uzskata, ka šādu iepazīšanos nekādā ziņā nevar salīdzināt ar reālo dzīvi. "Reālajā dzīvē tiekoties viss notiek ātrāk. Uzrunājot kādu bārā, tiek pārmīti pieci teikumi, kas ļauj saprast, vai tur ir potenciāls vai nav. Taču internetā var spēlēties pat mēnesi, apaudzējot situāciju ar dažādām fantāzijām."
Psihoterapeite arī atzīmē, ka virtuālās vides sniegtā informācija ir mākslīga, jo katrs rada tādu attieksmi, kādu pret sevi vēlas sagaidīt no citiem. Nereti radītais priekšstats var izrādīties mānīgs un otra nodomi var tikt pārprasti. "Ja meitene uztaisās par baigo beibi, kaut reālajā dzīvē ir naiva, nepieredzējusi pelēkā pele, tad puisis arī uztver viņu kā īslaicīgu izklaidi. Tai pašā laikā meitene jau var būt pamatīgi ieķērusies puisī, kas lasa Raiņa dzeju, tikai tāpēc, ka viņam pie interesēm tā rakstīts," situācijas bīstamību skaidro Sestule.