Šādu notikumu priekšā pandēmijas arvien neapturamie apmēri aizvadītajā nedēļā pat kaut kā, šķiet, pa ilgiem laikiem pabīdījās drusku tālākā plānā. Un tomēr, tomēr – slavenais vīruss nekur nav pazudis un joprojām ietekmē mūsu ikdienas gaitas. Turklāt – arvien vairāk un visdažādākajās jomās. Vēl pirms mirkļa atsevišķu iedzīvotāju neizpratni izsauca aicinājums distancēties, valkāt maskas un ierobežot pulcēšanos lielākās grupās, toties nu jau runa ir par atkārtotas ārkārtas situācijas izsludināšanu arī Latvijā (kas varbūt šīs SestDienas iznākšanas brīdī jau būs realitāte).
Ko tam var likt pretī? Katram sava ideja jāatrod pašam. Viens variants ir klausīt Lielā Kristapa šī gada devīzei un… pārdzīvot. Taču man personīgi šķiet, ka vislabāk palīdz ceļi un līkumi, kurus izbraucot un izbaudot gan galvu var iztukšot, gan Latviju iepazīt arvien no jaunas un līdz šim vēl neredzētas puses. Varbūt pat tiekot arī līdz Valsts prezidenta ievēlēšanas runā tik ikoniski piesauktajai Mazirbei un Indrai, Ipiķiem un Skaistkalnei, un visam, ko šīs vietas savieno un sevī nes. Novembrim ar Lāčplēša dienu un valsts svētku laiku tas kaut kā pat īpaši piestāvētu.
Šīs SestDienas, 6. – 12. novembra, numurā lasiet:
SestDienas SALONS. Viss ir labi, kamēr tas mūs neskar. Ego Media dibinātāja Gunta Trektera producētās filmas šogad saņēmušas 23 Lielā Kristapa balvu nominācijas. Kā viens no Latvijas pieredzējušākajiem producentiem skaidro savas kinostāstu veiksmes, ko kovidlaiks mainījis nozarē, un vai "mazie ekrāni" kādreiz aizstās lielos?
PASAULĒ. Vārda brīvība un pravietis Muhameds. Nule notikušo islāmistu radikāļu uzbrukumi liek atcerēties notikumus saistībā ar karikatūru publicēšanu par pravieti Muhamedu. Šī brīža situācija liek domāt – piecu gadu laikā šajā ziņā nekas nav mainījies un diezin vai mainīsies pārskatāmā nākotnē.
TĒMA. Ja pats netiec galā ar azartu, pašatsakies. Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne par Covid-19 ietekmi uz azartspēļu biznesa ienākumiem, totālu aizliegumu nevēlamību un par inspekcijas sociālo kampaņu pašatteikušos personu reģistra popularizēšanā.
KĀPĒC MAN TAS JĀZINA. Vēstītāji klusumā. Kā mediju ikdienas darbu ietekmējusi nu jau par ierastu kļuvusī attālinātā realitāte? Vai žurnālistu organizētajās diskusijās vairs var tā sirsnīgi pastrīdēties? Un kā šodien piekļūt informācijai, kuru no žurnālistu acīm nu palīdz sargāt arī pandēmijas uzliktie ierobežojumi?
SPORTS. Dzelzs Ivans un profesors. Sešdesmit gadu slieksni novembrī pārkāps olimpiskais čempions kanoe airēšanā un politiķis teju ar 20 gadu stāžu Ivans Klementjevs (Saskaņa), kuru savulaik uzskatīja par neperspektīvu, bet kuram Latvijā nav konkurenta visaugstākās raudzes medaļu sapelnīšanā.
MĀKSLINIEKA SKATS. Kārtīgi atvēzēties. Māksliniece Daiga Krūze stāsta par ļaušanos gleznošanai ar atbrīvotu prātu un otas triepienu.
Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SPORTS NOVEMBRĪ, ZIRNIS ĒD, RECEPTES, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, ANEKDOTES un SMALKĀS APRINDAS.